Kia XCeed.

Badge photostory Čerstvé správy zo zákulisia: Kia XCeed ako plug-in hybrid a Corvette C8 vo verzii Z06

Foto: Marek Pokrývka

1.9. 2019 8:00 KLEBETY TÝŽDŇA - Fiat Centovienti je predobrazom typu Panda, Hyundai Tucson dostane dvojdielne svetlomety a na nový Nissan GT-R si ešte počkáme niekoľko rokov.

Frankfurtský autosalón čoraz intenzívnejšie klope na dvere a stále viac značiek prezrádza, čo pod jeho svetlami predstaví. V ostatných dňoch sme sa dozvedeli napríklad o debute konceptu Audi AI:Trail quattro, uvedení modelu Mercedes-AMG GLB 35, návrate Porsche Macan Turbo, premiére prvého plug-in hybridu Seat či vzkriesení značky Wiesmann. No svet štyroch kolies sa netočí len okolo Frankfurtu.

Napriek intenzívnym prípravám na významnú jesennú výstavu sa neprestalo hovoriť ani o dlhodobejších plánoch automobiliek. Do pozornosti sa dostali napríklad testy omladených exemplárov Bentley Bentayga, ale hovorí sa tiež o príprave modelu BMW M8 Gran Coupé či ôsmej generácii americkej ikony Corvette v športovejšom vyhotovení nesúcom označenie Z06.

V ostatných dňoch sa skloňoval koniec roadsteru Fiat 124 Spider a vývoj nástupcu typu Panda inšpirovaného konceptom Centovienti, ale hovorilo sa aj o možnosti výroby kupé Genesis Essentia. Testovacie prototypy sčasti prezradili dizajn nástupcu populárneho SUV Hyundai Tucson. V prípade koncernovej značky Kia zase to, že čerstvý crossover XCeed príde aj s plug-in hybridnou technikou.

Lotus údajne zaujal zákazníkmi extrémne drahým a výkonným elektromobilom Evija, kým Nissan má ďalej uvažovať nad pohonom budúceho kupé GT-R. Klebetilo sa tiež o špičkovej verzii elektrického sedanu Porsche Taycan. Šuškaniu sa nevyhol Rolls-Royce chystajúci Cullinan Black Badge, ale ani Volvo pripravujú modernizáciu dvojice S90/V90. Všetky čerstvé správy zo zákulisia nájdete na nasledujúcich stránkach.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia