Mercedes-AMG GLB 35.
Denis Milo
Denis Milo

Novinky Mercedes-AMG GLB 35 je autom aj pre rodinu: Má 7 miest na sedenie a 306 koní pod kapotou

Foto: Mercedes-AMG

29.8. 0:01 Nemci opäť ukázali, že SUV ktoré pojme 7 sedadiel, môže byť súčasne športové, komfortné a tiež priestranné.

Nový model Mercedes-AMG GLB 35 rozšíri portfólio spoločnosti o kompaktné, no zároveň aj výkonné SUV. Tento variant má kombinovať variabilitu a dostatok priestoru so 7-miestnou karosériou s pôžitkom z jazdy. Vychádza z vozidla predstaveného v prvej polovici júna, no prináša výraznejší dizajn a športový charakter. Využíva pritom techniku známu z iných áut označených tridsaťpäťkou.

Ide o prvé kompaktné vozidlo značky Mercedes-AMG, ktoré je k dispozícii s tretím radom sedadiel pozostávajúcim z dvoch ďalších samostatných sedadiel. Podľa informácií značky pritom nemá ísť iba o núdzové miesta na sedenie. Tretí rad je vybavený napríklad dvoma držiakmi nápojov, USB prípojkami, rozťahovacími opierkami hlavy či bodovými úchytmi i-Size, Isofix a Top-Tether pre detské sedačky.

Výkonný preplňovaný motor o zdvihovom objeme 2.0 litra dosahuje maximálny výkon 225 kW a krútiaci moment 400 Nm.
Výkonný preplňovaný motor o zdvihovom objeme 2.0 litra dosahuje maximálny výkon 225 kW a krútiaci moment 400 Nm.
Zdroj: Mercedes-AMG

O výkon a jeho prenos na kolesá ostrého GLB sa stará 2,0-litrový motor prepĺňaný turbodúchadlom, ktorý je vyladený na 225 kW (306 koní) a 400 Nm. Tento výkon v kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou AMG Speedshift DCT 8G a pohonom všetkých kolies AMG Performance 4Matic dokáže rozhýbať vozidlo z 0 na 100 km/h v priebehu 5,2 sekundy.

Auto si prispôsobíte vďaka možnosti voľby piatich jazdných režimov ako Slippery, Comfort, Sport, Sport + a Individual. Každý z jazdných módov upravuje nielen kľúčové parametre ako je odozva motora, prevodovka, podvozok a riadenie, ale spolupracujú aj so systémom kontroly agility AMG Dynamics. To znamená, že jazdné vlastnosti sa môžu v každom režime detailne prispôsobiť podmienkam na ceste.

Dizajn exteriéru je doplnený špecifickými prvkami AMG.
Dizajn exteriéru je doplnený špecifickými prvkami AMG.
Zdroj: Mercedes-AMG

Dizajn exteriéru variantu AMG je obohatenými kontrastnými prvkami. Medzi ne patrí napríklad špecifická mriežka chladiča, ktorá nahradila tú pôvodnú, 19-palcové kolesá z ľahkej zliatiny, spojler vo farbe vozidla, strmene s nápisom AMG či upravené koncovky výfuku.

Interiér v štýle AMG ponúka možnosť výberu kožených balíčkov.
Interiér v štýle AMG ponúka možnosť výberu kožených balíčkov.
Zdroj: Mercedes-AMG

Čo sa týka interiéru automobilu, tu zdôrazňujú členstvo v rodine áut z Affalterbachu napríklad prvky ako čierna koža Artico s červenými švami a bezpečnostnými pásmi rovnakej farby. Mercedes-AMG GLB 35 ponúka voliteľné kožené balíčky s možnosťou výberu dvoch odtieňov. Na palubnej doske sa nachádzajú displeje špecifické pre tento variant, v nich je zabudovaný informačný systém MBUX reagujúci na oslovenie „Hej Mercedes“.

Video

Diskusia