Takto bude vyzerať prvé elektrické Porsche zvnútra.

Novinky Porsche Taycan ukázalo svoj kokpit: V elektromobile sa to hemží veľkými displejmi

Foto: Porsche

24.8. 12:00 Interiér vozidla bude môcť obsahovať päť obrazoviek, vrátane 16,8-palcového zaobleného prístrojového panelu evokujúceho klasickú päticu kruhových budíkov.

Pred niekoľkými dňami sa Zuffenhausen pochválil rekordným nájazdom 3 424 kilometrov, ktorý dokázal prejsť ich pripravovaný elektrický sedan v priebehu 24 hodín. Popritom automobilka naznačila vzhľad jeho interiéru. Porsche Taycan teraz ukázalo svoj kokpit na ďalších fotografiách, ktoré doň vnášajú viac svetla. Vnútri sa to doslova hemží veľkými displejmi.

Takto bude vyzerať prvé elektrické Porsche zvnútra.
Takto bude vyzerať prvé elektrické Porsche zvnútra.
Zdroj: Porsche

Do novinky si bude možné objednať až päť dotykových obrazoviek. K infotainmentu prislúchajú na obrázkoch hneď dva kúsky s uhlopriečkou 10,9 palca integrované do palubnej dosky, pričom ten sekundárny sa nachádza pred spolujazdcom. Tretí panel tvorí ovládací modul klimatizácie podobne ako v modeloch Audi.

Ďalšia je 16,8-palcová digitálna prístrojovka, ktorá má zaujímavý zaoblený tvar evokujúci klasickú päticu kruhových budíkov. Na zabezpečenie dobrej viditeľnosti má na skle špeciálny polarizačný filter. Skupinu uzatvára 5,9-palcový kúsok pre zadných pasažierov, pomocou ktorého možno nastavovať štvorzónovú klimatizáciu.

Prístrojový panel bude patriť k pýcham nemeckého elektromobilu.
Prístrojový panel bude patriť k pýcham nemeckého elektromobilu.
Zdroj: Porsche

Prístrojový panel ponúkne štyri režimy zobrazenia, vrátane plnej mapy. Samotné okraje displeja reagujú na brušká prstov. Ľavá časť obsluhuje svetlá, vpravo si možno nastavovať podvozok či stabilizačný systém. S panelom tesne susedí štartovacie tlačidlo s jednoduchým dizajnom evokujúcim domáce spotrebiče i drobný hranatý ovládač prevodovky.

Futuristický interiér má vo všeobecnosti veľmi jednoduchý a elegantný dizajn, z ktorého vyčnievajú analógové hodinky i jemne retro volant s viditeľnými skrutkami. Ten by mal byť opciou. Porsche Taycan bude dostupné s viacerými materiálmi i farbami čalúnenia, vrátane ekologicky profilovaných možností ako je Race-Tex z recyklovaných polyesterových vlákien či Econylu pozostávajúcemu aj z rybárskych sietí.

Luxusný interiér vozidla ponúkne viacero rôznych vyhotovení a materiálov.
Luxusný interiér vozidla ponúkne viacero rôznych vyhotovení a materiálov.
Zdroj: Porsche

V ponuke však má byť aj látka a koža rôznych farieb, rovnako ako drevo, karbón, hliník. Kompletné detaily o elektromobile zverejní nemecká automobilka 4. septembra. Zatiaľ o ňom vieme, že minimálne v jednej verzii prekoná výkonom hranicu 441 kW (600 k) a bude mať batériu s kapacitou zhruba 90 kWh. Tá by mala údajne ponúknuť dojazd okolo 400 až 450 kilometrov na jedno nabitie.

Diskusia  ()

Video

Diskusia