Pilotný obrázok konceptu naznačuje naozaj odvážny dizajn.

Novinky Audi odhalí vo Frankfurte futuristický terénny koncept AI:Trail quattro

Foto: Audi

28.8. 9:35 Ingolstadt zatiaľ o štúdií nepovedal nič, no mala by mať elektrický pohon všetkých kolies i technológie samostatnej jazdy.

Do zoznamu vopred ohlásených premiér pre tohtoročný jesenný autosalón vo Frankfurte sa pred niekoľkými dňami zapísalo aj Audi. Na tamojšom výstavisku odhalí exponát menom AI:Trail quattro, futuristický terénny koncept so zaujímavým dizajnom. Nemecká automobilka ním uzatvára štvoricu vozidiel pozerajúcich sa do budúcnosti prezentovanú počas ostatných dvoch rokov.

O vozidle zatiaľ Ingolstadt neprezradil nič konkrétne. Zverejnil akurát vizualizáciu zachytávajúcu jeho profil, ktorý obsahuje netradične tvarované bočné presklenie a zadné dvere evidentne otvárané proti smeru jazdy. Ešte viac pútajú pohľady neexistujúce previsy. Z karosérie doslova trčia mohutné kolesá obuté do off-road obutia, ktoré kryjú len drobné blatníky susediace s LED osvetlením.

Pilotný obrázok konceptu naznačuje naozaj odvážny dizajn.
Pilotný obrázok konceptu naznačuje naozaj odvážny dizajn.
Zdroj: Audi

V interiéri je viditeľný volant, táto štúdia teda nebude plne autonómna. Pravdepodobne dostane technológie samostatnej jazdy spadajúce do 4. úrovne. Istotou je čisto elektrický pohon, ktorý by mal roztáčať všetky štyri kolesá. Žiadne parametre zatiaľ nepoznáme. Na ich zverejnenie si ešte musíme chvíľu počkať, najneskôr do frankfurtskej výstavnej prezentácie naplánovanej na 10. septembra.

Diskusia  ()

Video

Diskusia