01. Exteriér 87%

Na aktuálne sprísnenie európskych emisných noriem zareagovali automobilky rôznymi spôsobmi, pričom najúspešnejší vo svojom ťažení proti flotilovému limitu 95 g/km bol koncern PSA. K jeho výsledkom prispelo aj uvedenie viacerých elektromobilov postavených na rovnakom základe. Ešte v roku 2019 sme ochutnali Peugeot e-208, kým vlani sme testovali dvojicu DS 3 Crossback E-Tense a Opel Corsa-e. Teraz prišiel na rad model e-2008.

Batériovú verziu teda dostal aj francúzsky reprezentant segmentu B-SUV, v ktorom dosiahol od roku 2013 pôvodný produkt slušný predajný úspech. Druhá generácia naň chce nadviazať. Zabodovať chce napríklad priestrannejším interiérom, rozmery karosérie preto výrazne narástli. Dĺžka teraz dosahuje presne 4,3 metra. Rázvor sa predĺžil na 2 605 mm, kým šírka sa zväčšila na 1 770 milimetrov. Strecha zasa mierne klesla na úroveň 1 530 mm.

Nástupca populárneho Francúza priniesol okrem štedrejších exteriérových proporcií aj atraktívnejší vzhľad v mnohom inšpirovaný dvesto-osmičkou, ktorý pôsobí dynamicky a zároveň robustne. Jeho tvarom vládnu ostré línie. V našom prípade ho okrem pekného modrého laku a výrazných LED svetiel okorenila aj kontrastná strecha, ako aj sada osemnásťpalcových dvojfarebných kolies.

Peugeot dal svojmu malému SUV expresívne krivky.
Zdroj: Marek Pokrývka

Identitu elektrického modelu prezrádzajú označenia na predných blatníkoch a piatych dverách, ktoré majú spolu s predným logom Peugeot modrý odtieň. Maska chladiča má okrem toho špecifickú výplň. Poznávacím znakom sú tiež chýbajúce výfukové koncovky, v prípade testovacieho vozidla nemohli chýbať ani charakteristické tabuľky evidenčného čísla.