Citroën C-Elysée Origins

Testy Test Citroën C-Elysée: Storočnicu si pripomína aj lacný sedan, čo prináša verzia Origins?

Celkové hodnotenie
Plusy
  • nízka kúpna cena
  • priestranný interiér
  • pohodlné pruženie
Mínusy
  • slabý a hlučný motor
  • horšie materiály i ergonómia
  • málo špecifík jubilejnej verzie
Foto: Marek Pokrývka
Plusy
Mínusy

14.8. 14:27 Jubilejný model sa vyznačuje len nálepkami a špecifickým vybavením, zberateľský kúsok z neho nebude. Na vozidle okrem toho stále viac cítiť jeho vek.

01. Exteriér 65%

Korene automobilky Citroën siahajú do roku 1919, momentálne teda oslavuje okrúhle narodeniny. Pri výnimočnej príležitosti si Francúzi prichystali niekoľko špecialít. Okrem iného uviedli do predaja na históriu odkazujúcu edíciu Origins, ktorú má viacero členov portfólia.

Takto označeným vyhotovením disponuje aktuálne hneď šesť produktov značky. Jeden z nich sme nedávno spoznali, redakčnému testu sme podrobili hatchback C3 s atmosférickým trojvalcom. Teraz sme sa pozreli na zúbok typu C-Elysée. Storočnicu si pripomína aj tento lacný sedan, čo ale prináša verzia Origins v jeho prípade? V skutočnosti veľmi málo.

Jubilejnú edíciu ostal okrem iného aj typ C-Elysée hrajúci najmä na nízku cenu.
Jubilejnú edíciu ostal okrem iného aj typ C-Elysée hrajúci najmä na nízku cenu.
Zdroj: Marek Pokrývka

Kým pri cé-trojke zahŕňala jubilejná edícia aspoň medené detaily na karosérii a rovnako sfarbené prešívanie čalúnenia, tu sa obmedzila na čierne spätné zrkadlá a trio nálepiek. Okrem dvoch symbolov na predných dverách je tu náznak farieb pri zadnom označení. Inak je všetko po starom, vrátane obyčajných plechových diskov s puklicami.

O nejakej výnimočnosti teda nemôže byť reč. Skúšané vozidlo vyzeralo ako všetky ostatné autá vyrobené po facelifte, ktorý sa odohral pred necelými tromi rokmi. Vďaka nemu pôsobí stále k svetu. To však bez ohľadu na variant Origins, ktorému chýba niečo extra. Kúsok zaujímajúci zberateľov z neho časom určite nebude.

Video

Diskusia