Volkswagen Touareg V8 TDI
TASR
TASR

Novinky Volkswagen dostal pokutu v Južnej Kórei pre manipuláciu s emisiami

Foto: Volkswagen

21.8. 12:00 Koncern by mal dostať pokutu 11,5 miliardy KRW (8,6 milióna eur). Ministerstvo tiež oznámilo, že zruší certifikáciu pre niektoré modely značiek Audi, Porsche a VW.

Južná Kórea zruší povolenie na dovoz dieselových áut značiek Volkswagen (VW), Audi a Porsche. Dôvodom je manipulácia s emisiami. Ministerstvo životného prostredia navyše oznámilo, že bude pokutovať Audi Volkswagen Korea a Porsche Korea a že podá žalobu na tieto divízie koncernu Volkswagen.

Dôvodom je program na manipuláciu s emisiami, ktorý sa našiel v troch modeloch značky Audi, jednom značky VW aj Porsche. Podľa ministerstva životného prostredia sa od mája 2015 do januára 2018 predalo celkovo vyše 10 000 vozidiel vybavených takýmto softvérom, pričom ich emisie oxidu dusíka prekračovali emisné normy až desaťnásobne.

Ministerstvo tiež oznámilo, že zruší certifikáciu pre niektoré modely spomínaných značiek, pričom sa to týka napríklad niektorých motorizácií modelov Audi A6, Volkswagen Touareg a Porsche Cayenne, a divízie koncernu dostanú pokutu v celkovej odhadovanej výške 11,5 miliardy KRW (8,6 milióna eur). "Naďalej budeme tvrdo reagovať na manipuláciu s emisiami," uviedol predstaviteľ ministerstva pred novinármi.

(TASR)

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia