Volkswagen Arteon Shooting Brake: Úlohu rodinných dostavníkov čiastočne preberajú SUV, no kombi majú stále silnú pozíciu. A úspešné môžu byť aj tie štýlové. Wolfsburg chce preto pripraviť druhý karosársky variant typu Arteon, liftback má doplniť praktickejší päťdverový model s klesajúcou strechou.
TASR
TASR

Novinky Globálny predaj koncernu Volkswagen v júli klesol o 2,4 %

Foto: Volkswagen

18.8. 9:00 Predaj Volkswagenu v Číne v júli stúpol o 1,3 %. Koncern mal problémy predovšetkým v západnej Európe a Nemecku. V USA sa odbyt výrazne zvýšil.

Volkswagen aj napriek miernemu nárastu v Číne nedokázal v júli vykompenzovať pokles dopytu v Európe. Globálny predaj koncernu sa medziročne znížil o 2,4 % na 886 100 vozidiel.

Odbyt v Európe v júli padol o 3,6 % na 393 600 áut. Dôvodom však je, že minuloročný júlový predaj bol mimoriadne vysoký, keďže ho podporil blížiaci sa prechod na nový spôsob testovania emisií a spotreby WLTP.

Šéf Volkswagenu pre predaj Christian Dahlheim uviedol, že čísla ukazujú solídny štart do druhého polroka, a poukázal na pozitívny fakt, že koncernu sa podarilo v Číne rásť aj napriek všeobecnému poklesu trhu.

Predaj Volkswagenu v Číne v júli stúpol o 1,3 %. Koncern mal problémy predovšetkým v západnej Európe a Nemecku. V USA sa odbyt výrazne zvýšil.

Globálny predaj koncernu za prvých 7 mesiacov klesol o 2,7 % na 6,25 milióna áut.

Z jednotlivých značiek koncernu zaznamenali v júli oslabenie predovšetkým kmeňová značka VW a Audi. Naopak, luxusná značka Porsche, španielsky Seat rovnako ako česká Škoda zaznamenali výrazný nárast.

(TASR)

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia