Volkswagen Golf VIII

Novinky Volkswagen si nedal pozor: Golf ôsmej generácie na fotkách bez maskovania

Foto: Carscoops

5.8. 16:13 Počas prípravy oficiálnych materiálov sa v sprievode modelky podarilo zachytiť kompakt zlatej farby, ktorý nemal žiadnu kamufláž.

Tvorba prezentačných fotografií a videí býva veľmi riziková. Viaceré automobilky už doplatili na nedostatočnú ochranu pri vzniku oficiálnych materiálov a na internet sa vďaka tomu dostali zábery ešte neodhalených modelov. Výnimkou nie je ani Volkswagen. Týmto spôsobom unikol predčasne na verejnosť aktuálny Touareg a teraz si Wolfsburg nedal pozor pri dlho očakávanom Golfe ôsmej generácie.

Tvary prednej časti budú oproti súčasnej generácii o niečo komplikovanejšie.
Tvary prednej časti budú oproti súčasnej generácii o niečo komplikovanejšie.
Zdroj: Carscoops

O nástupcovi ohromne populárneho kompaktu počúvame niekoľko rokov a jeho prototypy sme už mohli vidieť na množstve obrázkov. V ostatnom čase nosili len ľahkú kamufláž. Teraz web Carscoops odvolávajúci sa na sociálnu sieť Instagram priniesol fotky, na ktorých je vozidlo celkom bez maskovania. Evidentne vznikli z veľkej diaľky. Ich kvalita nie je preto bohvieaká, no o dizajne auta nám dávajú opäť lepšiu predstavu.

Na záberoch zlatého hatchbacku sprevádzaného blonďavou modelkou môžeme vidieť presné črty diódových svetlometov i nárazníka obsahujúceho viacero horizontálnych lamiel. Výrazné línie má aj predná kapota. Zadok sa nejako zásadne meniť nebude, na scénu akurát prídu inak tvarované koncové svetlá zaváňajúce typom Tiguan. Použitý tu bude veľký strešný spojler.

Zadok sa zmení len kozmeticky, chýbať nebudú falošné koncovky výfuku.
Zadok sa zmení len kozmeticky, chýbať nebudú falošné koncovky výfuku.
Zdroj: Carscoops

Čerstvé fotografie dávajú konkrétnejšiu podobu štýlu, ktorý už Volkswagen v máji naznačil prostredníctvom skíc. Vtedy ukázal aj základné rozloženie interiéru. Ten prejde revolučnými zmenami, ktoré sa budú niesť v znamení dotykových displejov a moderných technológií. Od ôsmej generácie kompaktu môžeme očakávať aj vylepšené motory. Všetko sa máme dozvedieť v októbri, na kedy je naplánovaná jej svetová premiéra.

Diskusia  ()

Video

Diskusia