Počas minulého týždňa predstavil Mercedes-Benz svoju novú vlajkovú loď a teraz môžeme očakávať generačnú výmenu pri menších a služobne starších typoch označených písmenami C a E. Prvý menovaný produkt poznáme v aktuálnej forme označenej kódom W205 od začiatku roka 2014. Je preto isté, že onedlho dostane nástupcu.

V poradí piate vydanie Céčka sme doteraz mohli vidieť výhradne vo forme maskovaných prototypov. No vďaka španielskemu kontu @cochespias na sociálnej sieti Instagram už zhruba vieme, ako bude vyzerať. Uniknutá fotka pravdepodobne zachytená v priestoroch automobilky totiž odhaľuje jeho tvár. 

Dizajn prednej časti budúcej triedy C ide v stopách väčšej S-Klasse. Obsahuje štíhlejšie LED svetlomety, ktoré sú oproti maske chladiča postavené vyššie než teraz. Gril v tomto prípade obsahuje veľkú trojcípu hviezdu. Viditeľné sú tvary kapoty i nárazníka, podľa ktorého sa pozeráme na klasickú “ne-AMG” verziu bodykitu.

Céčko by malo zo svojho súrodenca čerpať aj v interiéri. Vývojové exempláre jasne prezradili, že taktiež bude mať veľký displej infotainmentu na zošikmenej centrálnej konzole. Podobných rysov bude iste viacero. Na oficiálne informácie si ešte počkáme, podľa niektorých zdrojov má debut nástupcu prebehnúť až v roku 2021.