Medzi najvýznamnejších debutantov roka 2020 bezpochyby patrí nový Mercedes-Benz triedy S odhalený pred niekoľkými dňami. Stuttgart pri jeho debute spresnil aj detaily o pohonných jednotkách, pričom spomenul tiež variant PHEV. O ňom prezradil akurát elektrický dojazd dosahujúci až 100 km podľa cyklu WLTP. Netrvalo dlho a dozvedeli sme sa o niečo viac.

Nabíjateľný model bude podľa viacerých zdrojov niesť označenie S 580 e. Pod kapotou má údajne mať trojlitrový šesťvalec, ktorý dosiahne rovnaké maximum 270 kW (367 k) ako vo verzii S 450. No doplní ho elektromotor integrovaný do deväťstupňovej automatickej prevodovky. K spaľovacej jednotke by mal pridať 105 kW (143 k), z čoho vyplynie celková porcia pekných 375 kW (510 k).

Nabíjateľný model sa začne predávať na budúci rok.
Nabíjateľný model sa začne predávať na budúci rok.
Zdroj: Mercedes-Benz

Plug-in hybrid má teda dosahovať vyšší výkon než dvakrát prepĺňaný štvorlitrový osemvalec pod kapotou verzie S 580, ktorú zatiaľ Mercedes uvádza len v Spojených štátoch. Ten charakterizuje maximum 370 kW (503 k). Dynamické parametre verzie PHEV nepoznáme, no jej batériu s kapacitou 28 kWh bude možné okrem striedavého prúdu nabíjať aj jednosmerným skrz konektor CCS. 

Zásuvka už na rozdiel od minulosti nie je umiestnená v zadnom nárazníku, ale symetricky k hrdlu nádrže. Hybridný variant okrem toho prezrádzajú štítky EQ Power na predných blatníkoch. Bližšie informácie sme sa o ňom zatiaľ nedozvedeli, jeho predaj sa má spustiť počas budúceho roka.