Zverejňovanie oficiálnych fotiek či videí maskovaných prototypov sa v ostatných rokoch stalo bežnou záležitosťou. BMW upozornilo touto formou na začiatok testovania modelu M3 Touring, teraz sa pre rovnaký recept rozhodla trojcípa hviezda. Tá spúšťa ostré skúšky budúceho typu SL.

Nástupca roadsteru s históriou siahajúcou do 50. rokov primárne vzniká v Affalterbachu. Jeho vývoj má totiž na starosti divízia Mercedes-AMG, ktorá na pripravovanej platforme pripraví aj ďalšiu generáciu superšportu GT. Zmena zaradenia ovplyvní paletu pohonných jednotiek. Žiadne civilné verzie čakať netreba, trieda SL ponúkne iba silné motory.

Odlišné výfukové koncovky naznačujú rozdielne motory v prototypoch.
Odlišné výfukové koncovky naznačujú rozdielne motory v prototypoch.
Zdroj: Mercedes-Benz

Otvorený medveď by mohol podľa informácií publikovaných stránkou Carscoops dostať elektrifikovaný šesťvalec s výkonom 320 kW (435 k) a dve verzie osemvalca ponúkajúce 378 kW (515 k) a 444 kW (604 k). Šušká sa tiež o špičkovom plug-in hybride s až ôsmimi stovkami koní.

Na oficiálne parametre si budeme musieť počkať. Fotografie prototypov však dvojaké výfukové koncovky: okrúhle používa Mercedes na viacerých šesťvalcových verziách, hranaté zasa pri modeloch V8. Spod kamufláže okrem toho vykúkajú svetlá a niektoré základné rysy. Najhrubšia vrstva kryje strechu, ktorá by mala vymeniť doterajší plech za skladací textil. Výrobca zatiaľ tento krok nepotvrdil.