Počas včerajšieho dňa predstavila Škoda dlho očakávaný elektromobil Enyaq iV, okrem toho si svetovú premiéru odbil tiež omladený Peugeot 3008. Vzhľad oboch noviniek sme spoznali predčasne. Postarali sa o to sociálne siete, konkrétne španielsky účet @cochespias publikujúci často rôznorodé fotografie prototypov či uniknuté materiály. Teraz k nim pridal ďalšie.

Svojho debutanta neustrážil ani Mercedes. Nemecký výrobca plánuje dnes uviesť ďalšiu generáciu vlajkovej lode, jej odhalenie naplánoval na poobedie. Fotky novej triedy sa však nakoniec objavili pár hodín pred premiérou. Práve dizajn karosérie si pritom automobilka nechávala pre seba, hoci jeho krivky načrtla niekoľkými skicami. Interiér však už odhalila takmer kompletne.

Otáznik naďalej visí nad technickou stránkou. S istotou môžeme rátať s radovými šesťvalcami i motormi V8, portfólio nepochybne obsiahne množstvo elektrifikovaných verzií. Konkrétne parametre ešte nepoznáme. Odhalenie budúcej S-Klasse sa má odohrať o 14:30 a počas neho by sme sa mali dozvedieť všetky detaily.