Hyundai i30 N Project C na oficiálnych fotografiách

Novinky Hyundai vylepšil i30 N: Populárny hot-hatch bude nekompromisný, dostáva karbónové dielce

Foto: Hyundai

9.9. 15:15 Kórea vylepšuje svoj úspešný hot-hatch a mení presne to, čo bolo treba. Hyundai i30 N Project C konečne vyzerá poriadne drsne.

Hyundai už dávnejšie avizoval príchod vylepšenej verzie ostrého kompaktu i30 N, s debutom sa rátalo pre frankfurtský autosalón, ktorý novinárom svoje brány otvorí v najbližších hodinách. Odhalenia sme sa ale dočkali ešte pred oficiálnym spustením automobilovej jesene. Čo všetko sa zmení? Ak ste napriek prvotným informáciam očakávali upgrade pohonnej jednotky, mierili ste vedľa.

 Známy prepĺňaný radový štvorvalec i naďalej ponúka špičkové parametre 202 kW (275 k) a 353 Nm. Stále pritom platí, že zo seba krátkodobo dokáže vytlačiť až 378 Nm. Športová kúra sa teda prejaví najmä na hmotnosti a vzhľade kórejca. Na novú úroveň ho vizuálne posunú karbónová kapota, predné “lízatko”, bočné lišty, strešný spojler či zadný difúzor. Auto vďaka nim bude nielen ľahšie, ale aj extravagantnejšie. Práve jeho dizajnovú umiernenosť mu v bežnej verzii kritici vyčítajú najčastejšie.

Hyundai i30 N Project C na oficiálnych fotografiách
Hyundai i30 N Project C na oficiálnych fotografiách
Zdroj: Hyundai

 V záujme ďalšieho zlepšenia jazdných vlastností kompaktu mu Hyundai nadelil 19” disky kolies, ktoré majú byť ľahšie než štandardne dodávané kúsky. Zníženie neodpruženej hmotnosti vozidla by malo prispieť k vyššej trakcii na menej kvalitných cestách. To je dobrá správa pre slovenských vodičov. Horšou novinkou je tá, že Hyundai sa, špeciálne pre Európu, chystá ponúknuť len 600 kusov i30 N Project C.

 Vzhľadom na aktuálnu popularitu hot-hatchu sa dá predpokladať, že Project C bude nedostatkovým tovarom. Dopyt môžu ešte ďalej podnietiť zmeny v kabíne, ktoré zahŕňajú volant zahalený v koži Alcantara s červenými tlačidlami upravujúcimi jazdné režimy. Odlišná je tu i radiaca páka, jej vrchná časť je kompletne kovová. Červené akcenty okoreňujú interiér i prostredníctvom bezpečnostných pásov či prešívania sedadiel. Tie sú čiastočne zahalené do alcantary.

Video

Diskusia