Hyundai Palisade
TASR
TASR

Novinky Predaj automobilov spoločnosti Hyundai klesol v auguste o vyše 6 %

Foto: Hyundai

4.9. 6:00 Firma uviedla, že v auguste predala 363 045 vozidiel. Očakáva však, že situácia sa zlepší ku koncu roka, pričom veľa si sľubuje od nového SUV Palisade.

Juhokórejská automobilka Hyundai Motor zaznamenala za minulý mesiac pokles predaja o vyše 6 %. Výsledky ovplyvnil slabší dopyt na domácom, ale aj na niektorých zahraničných trhoch.

Spoločnosť uviedla, že v auguste predala 363 045 vozidiel. Medziročne to predstavuje pokles o 6,2 %. Predaj na domácom trhu klesol o 9,7 % na 52 897. Na zahraničných trhoch predala automobilka 310 148 vozidiel, čo znamená pokles predaja o 5,5 %.

"Predaje v zahraničí stiahol minulý mesiac nadol najmä nižší dopyt v Rusku a krajinách Latinskej Ameriky," uviedla firma. Očakáva však, že situácia sa zlepší ku koncu roka, pričom veľa si sľubuje od nového SUV Palisade, ktoré nedávno uviedla na trh v USA.

Od januára do konca augusta predala juhokórejská automobilka 2 847 212 áut. Medziročne sa tak predaj znížil o 4,3 %, pričom najviac ho ovplyvnil zahraničný dopyt, ktorý klesol o 6,1 %.

(TASR)

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia