Koncept elektrického vozidla Hyundai 45
Denis Milo
Denis Milo

Novinky Na vlnu retro-elektro asi naskočí aj Hyundai: Už čoskoro ukáže štúdiu hatchbacku

Foto: Hyundai

25.8. 10:51 Koncept bude mať nápadne hranatý zadok s LED displejmi nahrádzajúcimi svetlá i označenia, v budúcnosti by sa z neho mohol vykľuť konkurent modelu Honda e.

S blížiacim sa autosalónom vo Frankfurte upriamujú výrobcovia áut všetku svoju pozornosť na túto akciu. Nezaostáva ani spoločnosť Hyundai, ktorá chce na výstave predstaviť novú štúdiu elektromobilu. Nateraz o ňom veľa nevieme. Nesie číselné označenie 45 a podľa autorov má byť inšpiráciou pre nadchádzajúci dizajn vozidiel tejto značky poháňaných elektrickou energiou.

Svoju novinku zatiaľ juhukórejský výrobca naznačil fotkou zadnej časti prezrádzajúcou, že aj on asi naskočí na na vlnu retro-elektro. Ide o čoraz populárnejšie spojenie dizajnu odkazujúceho na minulosť s modernou technikou. Jeho čerstvým zástupcom je napríklad Honda e, pričom z kórejskej štúdie by sa teoreticky mohol v budúcnosti vykľuť konkurent japonského modelu. Taktiež pôjde o hatchback. Jeho nápadne hranatý zadok obsahuje dva LED displeje zobrazujúce označenia, pričom ten vrchný zároveň plní funkciu koncových svetiel.

Koncept elektrického vozidla Hyundai 45 spoznáme vo Frankfurte.
Koncept elektrického vozidla Hyundai 45 spoznáme vo Frankfurte.
Zdroj: Hyundai

Spoločnosť zatiaľ neuverejnila obrázky interiéru. V tlačovej správe ale naznačila, že tento koncept bude mať jedinečnú kabínu poukazujúcu na to, ako v kórejskej automobilke premýšľajú o autách budúcnosti. Čiastočne to už v apríli naznačil upraveným typom i30.

Hyundai uvádza, že elektromobil označením 45 vychádza z dizajnérskeho jazyka „Sensuous Sportiness“ (zmyselná športovosť), ktorý predstavil v roku 2018 konceptom Le Fil Rouge. Výraz „Sensuous“ (zmyselný) vyjadruje dizajn a „Sportiness“ (športovosť) napĺňa cez inovatívne riešenia v oblasti pohonu. Štúdiu hatchbacku 45 ukáže Hyundai už čoskoro, naživo bude predstavená 10. septembra vo Frankfurte. 

Denis Milo
autor Denis Milo
Diskusia  ()

Video

Diskusia