Novinky Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Foto: TASR

15.7. 16:00 Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Nemecká automobilka Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod, v ktorom bude vyrábať viaceré zo svojich značiek. Informoval o tom v piatok nemecký odborný časopis Automobilwoche. Po zverejnení tejto správy akcie Dogus Otomotiv, tureckého distribútora Volkswagenu, výrazne vzrástli.

Automobilwoche bez uvedenia zdroja napísal, že Dozorná rada Volkswagenu sa vo štvrtok (11. 7.) rozhodla postaviť nový závod v blízkosti mesta Izmir na západnom pobreží Turecka. Dodal, že dcérska značka spoločnosti Volkswagen - Škoda, bude jednou z tých, ktoré sa tam budú vyrábať. České Hospodárske noviny v apríli uviedli, že Škoda si vyberá, či plánovaný nový závod postaví v Bulharsku alebo Turecku.

Hovorca Dozornej rady Volkswagenu na otázku o novej továrni povedal, že plány sú čoraz jasnejšie, ale ešte neboli dokončené. Akcie Dogus Otomotiv v piatok vzrástli o 11,6 percenta po správe o tom, že Katar, ktorý má podiel vo výške 17 percent vo Volkswagene, vyzval dozornú radu, aby vybrala Turecko ako miesto na nový závod.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia