ikona

Novinky Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru

Foto: Carscoops

14.7. 10:52 Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Na jesennom frankfurtskom autosalóne Volkswagen oficiálne vstúpi do novej éry. Predstaví tam sériový model ID.3, prvého člena veľkej rodiny elektromobilov chystaných na najbližšie roky. O akumulátorovom kompakte už vieme viacero detailov. Teraz sme dostali šancu na prvý pohľad do jeho interiéru, aj keď je to podľa publikovaných informácií predčasné.

Už stiahnuté video sa zameriavalo na jednoduchosť používania
Už stiahnuté video sa zameriavalo na jednoduchosť používania
Zdroj: Carscoops

Na internete sa v týchto dňoch objavilo video, ktoré mal publikovať samotný Wolfsburg a rýchlo opäť stiahnuť. Viaceré weby však z neho stihli urobiť fotky. Na záberoch publikovaných stránkou Carscoops je vidieť digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty, na ktorý nadväzuje netradičný otočný ovládač prevodovky. Ten pripomína riešenie použité v BMW i3. Obrázky ukazujú tiež displej infotainmentu, ktorá zahŕňa aj rozhranie klimatizácie. Dotykový panel dopĺňa päť fyzických tlačidiel. Video zachytilo aj ovládače na volante a upozorňovalo na pokročilé hlasové ovládanie.

Exteriérový dizajn elektrického hatchbacku už nemecká spoločnosť vo veľkej miere prezradila, viackrát totiž predviedla len zľahka maskované prototypy. Najviac ukázala začiatkom mája. Vtedy vydala fotografie vozidla oblečeného akurát do tenkej fólie, ktorá zakryla len minimum dizajnových riešení. Svetový debut vo Frankfurte preto prinesie len doteraz neodhalené detaily.

Volkswagen ID.3 má disponovať elektromotorom  poháňajúcim zadné kolesá, hovorí sa o výkone 125 kW (170 k). Na výber majú byť tri rôzne batérie. Základná poskytne podľa predbežných údajov maximálny dojazd 330 km, pri vyšších verziách má akčný rádius dosahovať 420 a 550 kilometrov. Všetky podrobnosti by sme sa mali dozvedieť na jesennom autosalóne.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia