Už dlhší čas kolujú internetom reči o vzkriesení mena Hummer, ktoré koncern General Motors koncom januára potvrdil. Tento názov ponesie elektrický pick-up značky GMC. Jeho premiéra sa mala odohrať koncom mája, pre pandémiu ju však museli odložiť. Debut je aktuálne naplánovaný na jeseň. Ešte pred ním zverejnili Američania krátke video, ktorým na príchod novinky opäť upozorňujú.

Upútavka ponúka pohľad na prototyp off-roadu, okrem siluety sú na nej viditeľné tiež tvary blatníkov či nárazníkov. Oproti minulosti budú krivky vozidla niečo oblejšie. Mnohé charakteristické rysy si však zachová, hoci napríklad svetlomety už kruhové nebudú. Moderné diódové obdĺžniky sme už spolu s maskou chladiča videli dávnejšie. Bodykit naznačuje terénne schopnosti, rovnako ako kolesá obuté do „drapľavých“ pneumatík.

V rámci záberov výrobca opäť potvrdzuje výkon na úrovni 1 000 koní a schopnosť akcelerácie z 0 na 60 míľ za hodinu (96 km/h) v priebehu troch sekúnd. Taktiež avizuje jazdné režimy, prítomnosť revolučných batérií Ultium, extra rýchle nabíjanie, čiastočne autonómne technológie Super Cruise či kamery Ultra-Vision. Popritom prezrádza, že strešné panely modelu GMC Hummer EV budú podobne ako pri konvenčne poháňaných súperoch Bronco či Wrangler odnímateľné.

Po pick-upe príde Hummer EV aj s alternatívnou karosériou.
Po pick-upe príde Hummer EV aj s alternatívnou karosériou.
Zdroj: GMC

Okrem jesenného debutu a začiatku prijímania rezervácii spomína GM taktiež spustenie sériovej výroby, ktorý sa odohrá zhruba rok po odhalení terénneho elektromobilu. Extrémne silný elektrický Hummer sa však nemá vyrábať len ako pick-up. V samotnom závere videa prekvapuje náčrt siluety prezrádzajúci, že znovuzrodená ikona bude dostupná aj vo forme SUV. Do predaja príde neskôr. Americká automobilka zatiaľ neprezradila, kedy môžeme alternatívnu karosériu očakávať.