Audi ohlasuje ofenzívu nabrúsených modelov v podobe šiestich noviniek.

Novinky Rodina športových modelov RS z dielne Audi sa rozšíri o šesť členov: Ktoré autá to budú?

Foto: Audi

9.8. 9:24 Ingolstadt chystá uvedenie viacerých ostrých vozidiel, na frankfurtskom autosalóne pravdepodobne spoznáme duo RS6 Avant a RS7 Sportback.

Autá označené písmenami RS tvoria už dlhé roky pevnú súčasť portfólia štyroch kruhov. Ich historický prvým sériovým členom bolo kombi RS2 Avant, ktoré sa onedlho dožije 25. narodenín. Nemecká automobilka na toto výročie nezabudla. Aktuálne prezradila, že rodina športových modelov z dielne Audi sa čoskoro rozšíri o ďalších šesť členov. Ich identitu zatiaľ oficiálne neprezradila. No uvádza, že prvých dvoch spoznáme na jeseň vo Frankfurte.

Svoje novinky avizuje Ingolstadt nejasnou fotografiou. Je na nej vidieť tmavé siluety vozidiel a zapnuté denné svetlá, z týchto detailov však možno vyčítať veľa. Ktoré autá to teda budú? Celkom vľavo je podľa všetkého ďalšia generácia Audi RS6 Avant, po ktorého boku stojí technicky spriaznený kupé-sedan RS7 Sportback. Pod ich kapotou by mal pokračovať štvorlitrový biturbo osemvalec. O výkone sa zatiaľ iba neoficiálne špekuluje, no vraj môže dosiahnuť až 478 kW (650 k).

Audi ohlasuje ofenzívu nabrúsených modelov v podobe šiestich noviniek.
Audi ohlasuje ofenzívu nabrúsených modelov v podobe šiestich noviniek.
Zdroj: Audi

Aj ďalšie duo tvorí príbuzná dvojica. Takmer určite pôjde o model RS Q3 a jeho dynamickejšie tvarovaného súrodenca taktiež nesúceho prívlastok Sportback. Jeho základná verzia debutovala len nedávno. V ostrom vyhotovení by mali obe kompaktné SUV dostať prepĺňaný päťvalec s objemom 2,5 litra a údajným maximom na úrovni 309 kW (420 k).

Za predposlednou siluetou sa s veľkou pravdepodobnosťou skrýva kombi RS4 Avant. Nedávno totiž celý rad A4 absolvoval facelift a jediným chýbajúcim členom je špičkový variant vozidla. Na rozdiel od verzie S4 prechádzajúcej na naftu by si mal ponechať 2,9-litrový benzínový šesťvalec dosahujúci 331 kW (450 k). Skupinu uzatvára model RS Q8. Ten bude poháňať osemvalec, pri ktorom sa opäť skloňuje výkon 478 kW (650 k). Audi by sa tak mohlo dotiahnuť na Lamborghini Urus. Nie je však vylúčené, že z hierarchických dôvodov dostane slabšie naladenie tohto motora.

Diskusia  ()

Video

Diskusia