ikona

Novinky Audi A1: Citycarver dostal k dobru 40 mm

Foto: Audi

30.7. 12:50 Ingolstadt uvádza zvýšený variant svojho malého hatchbacku, ktorý má špecifický bodykit obsahujúci aj nadstavce blatníkov.

Na módnej vlne športovo-úžitkových automobilov sa snaží zviezť viacero ďalších modelov. Medzi kombíkmi sa terénny štýl nosí už dlhšie, v ostatných rokoch sa však tento trend dostáva aj do ďalších kategórií. Nevyhol sa ani segmentu B. Čerstvým príkladom je Audi A1, ktoré dostalo vyhotovenie Citycarver. To bude ponúkané ako alternatíva k verzii Sportback.

Nemci obliekli svojmu drobcovi terénny kabát
Nemci obliekli svojmu drobcovi terénny kabát
Zdroj: Audi

O príprave tohto variantu sa hovorilo dlhší čas, pričom zväčša sa mu prisudzoval zaužívaný prívlastok Allroad. No ten sa nakoniec nekoná. S veľkou pravdepodobnosťou preto, že vozidlu chýba pohon všetkých kolies známy ako Quattro. K väčším zásahom do technickej stránky nemalo dôjsť. Modifikované je akurát nastavenie podvozka, ktorý sa môže pochváliť väčšou svetlou výškou.

Citycarver dostal k dobru 40 mm. Pomôže to nielen mimo ciest, ale aj pri prekonávaní obrubníkov či spomaľovačov. Okrem zvýšeného pruženia má malý hatchback špecifický bodykit pripomínajúci tvarmi typ Q3. Úplne nový je predný nárazník, ktorý obsahuje na hrane kapoty dve štrbiny namiesto troch. Jeho súčasťou je maska chladiča s odlišnou trojzormernou výplňou.

Medzi prvými prichádza aj špeciál Edition One
Medzi prvými prichádza aj špeciál Edition One
Zdroj: Audi

Úpravami prešli prahy i zadný nárazník, snáď najvýraznejším prvkom sú však kontrastne sfarbené nadstavce blatníkov. Na rozdiel od verzie A1 Sportback ich štandardne vypĺňajú šestnásťpalcové disky kolies. Aj tu si však možno zvoliť osemnástky, pričom dizajn ráfikov je špecifický. Interiéru sa týka akurát jemne upravená ponuka materiálov a farieb.

Ingolstadt nateraz neprezradil, s akými motormi plánuje novinku ponúkať. Audi A1 Citycarver však nepochybne využije agregáty známe z klasickej verzie. Dôraz bude pravdepodobne kladený na tie silnejšie, čo sa môže odraziť na cene. Jej výšku zatiaľ nepoznáme. Predaj zvýšeného hatchbacku sa začne počas augusta, prvé exempláre prídu do obchodov na jeseň.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia