Škoda Kamiq (čínska verzia).

Badge photostory Informácie z kuchyne výrobcov áut: V príprave je extra lacné SUV Škoda i pick-up značky Hyundai

Foto: Škoda

8.12. 2019 12:00 KLEBETY TÝŽDŇA - Facelift čaká Audi Q2 i BMW 6 Gran Turismo, kým modely Citroën C4 Cactus a Porsche Macan dostanú v druhých generáciách elektrické verzie.

Koniec roka 2019 sa nezadržateľne blíži. Ešte môže priniesť nejaké novinky, no väčšinu tohtoročnej úrody už dobre poznáme. Nie všetky vozidlá pritom debutovali na autosalónoch. Ich dôležitosť upadá, čo bolo dobre vidieť najmä na slabej účasti vo frankfurtských halách.

V decembri začínajú automobilky zväčša lákať na debutantov prichystaných pre Detroit, no teraz nič také očakávať nemusíme. Tradičný januárový autosalón otvárajúci výstavnú sezónu sa totiž po dekádach presunul na jún. V predvianočnom čase preto neočakávame veľa premiér, samozrejme, automobilky môžu stále niečím prekvapiť.

Aj keď môže byť advent vo svete štyroch kolies pokojný, klebetiť sa určite neprestane. Počas uplynulých týždňov sa taktiež objavili početné zaujímavé informácie z kuchyne výrobcov áut. Hovorilo sa nielen o pripravovaných modernizáciách, ale tiež nasledujúcich vydaniach viacerých vozidiel. Naozaj veľké slovo mala pritom v ostatnom čase elektrina.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia