BMW radu 7 už ponúka hybridnú techniku, no príde aj ako elektromobil.

Badge photostory Čo pripravujú automobilky? V pláne je vlajkový elektromobil BMW i ostrejšie SUV Lamborghini

Foto: BMW

24.11. 2019 10:00 KLEBETY TÝŽDŇA - Audi pripravuje facelift typu Q5, Ford testuje model Puma ST a Seat pokračuje v testovaní ďalšej generácie kompaktu Leon.

Končiaci sa týždeň priniesol nečakane bohatú úrodu automobilových noviniek. Mnohé debutovali na autosalóne v Los Angeles, v ďalších prípadoch firmy uprednostnili Kanton. Popritom došlo aj k pár samostatným odhaleniam. O viacerých debutantoch sa pritom hovorilo roky, stačí spomenúť prvé SUV značky Aston Martin, pilotný elektromobil Ford či pick-up od Tesla Motors.

Realitou sa tak v uplynulých dňoch stali mnohé autá, o ktorých sme dlho počúvali zákulisné reči. Materiálu na klebety napriek tomu zostalo dosť. Popri plejáde premiér sa šuškalo napríklad o omladenom Audi Q5, čisto elektrickej bavorskej limuzíne i7 či druhom produkte Bugatti, na ktorý sa mala francúzska značka už pýtať vedenia koncernu Volkswagen.

Taktiež sa hovorilo o Ferrari. Jeho nasledujúci rok nemá byť taký plodný na premiéry, ako bol ten súčasný. V prípade automobilky Ford sa dostal na pretras jej športovo ladený crossover Puma ST. Hyundai určil miesto výroby svojho pick-upu Santa Cruz, kým Lamborghini zvažuje výrobu ostrejšej verzie typu Urus. Mercedes testuje svalnatú triedu GLE Coupé. Opel chystá omladenie vlajkovej lode, kým Seat chce vymeniť Leon a aktuálne skúša aj variant kombi.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia