Škoda Vision iV.

Badge photostory Odhalené plány výrobcov áut: Testuje sa elektrické SUV Škoda a nová Dacia Sandero

Foto: Škoda

20.10. 13:00 KLEBETY TÝŽDŇA: Americká značka Hummer možno opäť ožije, Mercedes-Maybach GLS sa už takmer neskrýva a špeciálna Tesla Model S poľujúca na rekord z Nürburgringu sa má predávať.

Medzinárodný autosalón v Tokiu klope na dvere. V japonskej metropole budú mať hlavné slovo domáci výrobcovia, kým novembrový veľtrh v Los Angeles zasa prinesie najmä americké novinky. Viacerých debutantov pripravených pre tieto podujatia už poznáme. V zákulisí sa však hovorí aj o vozidlách, ktoré prídu v horizonte niekoľkých rokov.

Počas ostatných týždňov sa klebetilo o viacerých rôznych modeloch, pričom plány výrobcov áut boli vo viacerých prípadoch odhalené vďaka záberom prototypov. Tie sú rukolapným dôkazom o vývoji. Aktuálne sa testuje nová Dacia Sandero, ale tiež Mercedes-Maybach GLS, elektrické SUV Škoda či špičková verzia liftbacku Tesla Model S.

Okrem toho prebehli internetom aj viaceré nepodložené správy, napríklad o príprave akumulátorového hatchbacku BMW i1. Taktiež sa hovorilo o oživení značky Hummer, konci modelu Kia Optima na európskych trhoch či väčšom elektromobile Renault. Taktiež sa Predmetom rečí bola aj druhá kupé Toyota GT86 či Volkswagen ID.3, resp. jeho športovo ladený variant. Bližšie detaily nájdete na nasledujúcich stránkach.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia