Opatrenia proti koronavírusu.

Poradca Dá sa proti koronavírusu brániť v aute? Toto sú opatrenia, ktoré by mal urobiť každý vodič

Foto: Filip Kadlečík

18.3. 8:30 Ako možno vaše vozidlo uchrániť pred škodlivým vírusom? Existuje niekoľko opatrení, ktoré výrazne znížia riziko prenosu či nákazy.

Čistota - pol života, tak znie rokmi overené porekadlo, ktoré je v ostatných týždňoch čoraz aktuálnejšie. Strašiak menom koronavírus sa dostal už aj na Slovensko a obyvateľstvo sa proti nemu snaží efektívne brániť. Popri nakupovaní dezinfekčných prostriedkov do domácnosti či firiem, však ľudia často zabúdajú na jeden priestor, kde taktiež trávia množstvo času.

Automobil, ak sa o neho pravidelne nestaráte, môže byť dokonalým prostredím pre prenos škodlivého vírusu. Pred zbytočným šírením sa však dá aj efektívne brániť, začať možno dezinfekciou kritických oblastí kabíny. Opatrenia sa týkajú predovšetkým vozidiel, ktoré sú zdieľané, napríklad firemnej flotily. Tá teraz predstavuje veľké riziko. AUTO BILD oslovil dvoch renomovaných expertov, v novom čísle nášho magazínu sa do detailu dočítate, ako auto chrániť pred nebezpečnou nákazou. Pýtajte sa na neho v stánkoch, trafikách, či na čerpacích staniciach.

Video

Diskusia