Audi Q7

Novinky Audi SQ7 má mať výkon 435 koní

Foto: Audi

4.8. 2015 12:08 Holandská stránka zverejnila časť interného dokumentu automobilky, na ktorom je vidieť spojenie 4.0 TDI V8 320 kW quattro tiptronic.

Nie je žiadnym tajomstvom, že z druhej generácie Audi Q7 vznikne aj športovo ladená verzia s písmenom S v označení. O tomto vozidle sa pošuškáva už dlhšie. Navyše ho pri mnohých príležitostiach zachytili počas testovania na okruhu Nürburgring, kde už absolvovalo aj nehodu. Dnes poznáme identitu jeho pohonnej jednotky. Novinka bude po vzore menšieho modelu SQ5 TDI vybavená naftovým motorom, konkrétne štvorlitrovým osemvalcom s výkonom 320 kW (435 k).

Športovo ladená verzia Audi Q7 bude mať
Športovo ladená verzia Audi Q7 bude mať
Zdroj: autoblog.nl

Túto informáciu prezradila holandská stránka autoblog.nl. Tá zverejnila časť interného dokumentu automobilky, na ktorom je orkem nemeckých nápisov „prísne dôverné“ či „zmeny vyhradené“ vidieť aj tohtoročný júnový dátum a najmä spojenie 4.0 TDI V8 320 kW quattro tiptronic. Z neho je jasný zdvihový objem, konfigurácia valcov, palivo i maximálny výkon pohonnej jednotky. Kombinácia s pohonom všetkých kolies a automatickou prevodovkou nie je prekvapením.

Otáznik ešte zostáva visieť nad krútiacim momentom. No keďže o niečo slabší 4,2-litrový agregát použitý vo vlakovej lodi A8 ponúka 850 Nm, pri štvorlitrovom motore možno očakávať aspoň deväť stovák. Ďalšie detaily spolu s dynamickými parametrami sa pravdepodobne dozvieme čoskoro s blížiacim sa autosalónom vo Frankfurte. Tam by sa malo Audi SQ7 TDI ukázať oficiálne.

02
Audi SQ7 TDI by sa malo oficiálne ukázať
02 Audi SQ7 TDI by sa malo oficiálne ukázať
Zdroj: Audi

Nie je pritom vylúčené, že neskôr vznikne aj silnejšia benzínová verzia schopná postaviť sa v segmente veľkých SUV do klubu 500+ ako sú napríklad modely BMW X5 M, Porsche Cayenne Turbo S či Range Rover Sport SVR. Sviežim zástupcom v tejto triede je aj Mercedes GLE63 AMG.

Diskusia  ()

Video

Diskusia