Audi C-BEV

Novinky Je toto elektrický crossover Audi Q6?

Foto: Autocar

31.7. 2015 14:27 Na internete sa objavili obrázky zachytávajúce vozidlo s údajným označením C-BEV, z ktorého sa má stať sériový konkurent pre Tesla Model X.

Audi v týchto dňoch prezradilo, že na frankfurtskom autosalóne odhalí prototyp s technológiou osvetlenia Matrix OLED. Takmer okamžite po týchto správach sa roztočil kolotoče klebiet o jeho identite. Vraj má ísť o predzvesť sériového modelu Q6, ktorý je témou neoficiálneho šuškania už dlhší čas. Zdá sa, že nejde len o prázdne reči.

Audi C-BEV má byť predzvesťou elektrického modelu
Audi C-BEV má byť predzvesťou elektrického modelu
Zdroj: Autocar

Na internete sa totiž objavili dva obrázky, ktoré by mohli zachytávať toto vozidlo. Údajne bude mať označenie C-BEV. Ide o crossover v pravom zmysle slova, keďže kríži dve kategórie automobilov: je kdesi na polceste medzi zvýšenými kombi Allroad a plnohodnotnými SUV radu Q. Z hľadiska dizajnu je evidentný štýl pripomínajúci koncepty Prologue. To však nie je potvrdením autenticity. Nemusí ísť len o uniknuté fotky, ale aj nepriznanú tvorbu nejakého počítačového grafika.

Tak či onak, vedúci vývoja Audi nedávno potvrdil vývoj elektrického SUV s dojazdom vyše 500 kilometrov, ktorý sa má dostať do predaja začiatkom roka 2018. Nie je teda vylúčené, že na obrázkoch je štúdia tohto modelu. Ak sa vozidlo dostane do sériovej výroby, stane sa hlavným a prakticky jediným konkurentom pre plánovaný crossover Tesla Model X.

Diskusia  ()

Video

Diskusia