Na snímke rekonštrukcia Univerzitného mosta v centre Nitry 8. októbra 2019. Pre stavebné práce sú uzavreté jazdné pruhy vedúce do centra. Rekonštrukcia si vyžiadala zmeny v organizácii dopravy. Ich súčasťou je aj vylúčenie tranzitnej nákladnej dopravy z ulíc mesta. FOTO TASR - Henrich Mišovič , 11. október 2019
TASR
TASR

Novinky Nitriansky kraj dá na budúci rok na opravy ciest sedem miliónov eur

Foto: Henrich Mi?ovi?

14.12. 2019 15:00 Rekonštruovať sa budú tri desiatky úsekov ciest.

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) plánuje na budúci rok zrekonštruovať 31 úsekov ciest II. a III. triedy. Komunikácie sa budú opravovať vo všetkých siedmich okresoch kraja.

Poslanci NSK na svojom decembrovom rokovaní odsúhlasili na stavebné práce sumu sedem miliónov eur. "Konkrétne úseky vyberala Regionálne správa a údržba ciest Nitra podľa naliehavosti a s prihliadnutím na stavebno-technický stav všetkých ciest, ktoré sú vo vlastníctve NSK," uviedol riaditeľ Úradu NSK Dušan Guťan.

Ako pripomenul, medzi úsekmi ciest sú aj dva mosty, jeden pri Kolárove a druhý pri Vrbovej nad Váhom. Celkovo bude po ukončení stavebných prác v priebehu budúceho roka opravených v Nitrianskom kraji takmer 340.000 metrov štvorcových komunikácií.

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia