Začiatkom decembra presiakli na verejnosť informácie o tom, že Škoda pripravuje ďalšieho zástupcu kategórie SUV. Malé vozidlo postavené na platforme MQB A0 by malo zastávať z hľadiska ceny najnižšiu priečku v hierarchii. Spomínala sa februárová premiéra na výstavisku v Naí Dillí, keďže má ísť o produkt postavený pre indický trh. Nešlo o žiadne fámy.

Klebety o najlacnejšom SUV českej automobilky sa teraz potvrdili. Oficiálnu pečať im dal náčrt interiéru, ktorý však nezachytáva jeho sériovú podobu. Na zimnom podujatí totiž návštevníci uvidia zatiaľ iba koncept nazvaný Vision In. Produkčný variant Mladá Boleslav odhalí o niekoľko mesiacov neskôr, malo by sa tak stať ešte počas budúceho roka.

Škoda Vision In Concept.
Škoda Vision In Concept.
Zdroj: Škoda

Karoséria štúdie meria na dĺžku 4 260 mm, je teda o necelé dva centimetre dlhšia než európsky Kamiq. Blízke budú vzhľadom na identický technický základ nepochybne aj ostatné proporcie. Otáznik zostáva visieť nad dizajnom, najmä štylistikou prednej časti. Bude v nej hrať hlavnú rolu vrchný alebo spodný modul svetiel? To uvidíme časom, Škoda zatiaľ vydala iba skicu vnútorného priestoru s výraznými oranžovými dielcami.

Obrázok zachytáva palubnú dosku, ktorá základnými rysmi pripomína nedávno odhalenú štvrtú generáciu typu Octavia. Okrem horizontálnej orientácie zaujme výraznými výduchmi ventilácie po bokoch. Obsahuje digitálny prístrojový panel i veľkú obrazovku infotainmentu, prítomný je zaujímavo tvarovaný volant a drobný volič samočinnej prevodovky. V sériovej verzii tu asi budú komponenty známe zo spomínaného bestselleru značky i komplexne inovovaného typu Rapid predstaveného minulý týždeň.

O technickej stránke nevieme okrem použitia architektúry MQB A0 nič, paleta motorov však bude nepochybne zodpovedať špecifikám indického trhu. S príchodom lacného SUV do Európy preto netreba rátať. V druhej najľudnatejšej krajine sveta sa začne predávať koncom roka 2020, v tom nasledujúcom Škoda uvedie aj príbuzný sedan. V tomto prípade sa teda fámy taktiež ukázali ako pravdivé. Hovorí sa pritom, že avizovaná dvojica vozidiel sa bude predávať aj pod značkou VW.