Pozeráme sa na nové BMW X5?

Novinky Husársky kúsok nášho čitateľa: Odfotil faceliftované BMW X5 s viac než ročným predstihom?

Foto: Matúš Kudela

5.11. 9:46 Máte podobné úlovky aj vy? Posielajte nám ich na našu mailovú adresu či facebookovú stránku a my ich uverejníme. Tentokrát nám v pošte pristáli prekvapivé fotky maskovaného BMW.

Ak ste denne na cestách, je vysoká pravdepodobnosť, že sa vám z času na čas podarí stretnúť maskovaný prototyp automobilu, ktorý výrobca ešte len testuje a nemá záujem vystavovať ho na obdiv verejnosti. Presne to sa stalo nášmu čitateľovi Matúšovi Kudelovi, ktorý nám poslal dvojicu fotografií zobrazujúcich maskované BMW.

Koncovka výfukového potrubia či menšie rozmery diskov kolies vylučujú možnosť, že by išlo o ekologický či športový variant.
Koncovka výfukového potrubia či menšie rozmery diskov kolies vylučujú možnosť, že by išlo o ekologický či športový variant.
Zdroj: Matúš Kudela

Čo za auto by mohlo byť na fotkách? Najfantastickejšou správou by bol fakt, že by mohlo ísť o testovací prototyp vodíkového BMW X5, ktoré majú Bavori predstaviť v najbližších rokoch. To však nie je pravdepodobné kvôli odlišnému bodykitu, ktorý sa pri automobile poháňanom vodíkovými článkami očakáva. Navyše, tento automobil má aj štandardný výfuk, s ktorým sa pri vodíkovom SUV nepočíta.

Ďalšou možnosťou by mohlo byť intenzívne testovanie BMW X5 M, ktoré sme síce už vďaka digitálnej premiére spoznali, oficiálne však osemvalcové SUV má debutovať až na blížiacom sa autosalóne v Los Angeles. V neprospech tejto teórie však zasa hovorí malý priemer diskov kolies tohto prototypu a prítomnosť štandardnej výfukovej koncovky. X5 M zdobí štvorica okrúhlych výfukov. 

Pozeráme sa na nové BMW X5?
Pozeráme sa na nové BMW X5?
Zdroj: Matúš Kudela

Hovoriť sa v prípade týchto fotografií nedá ani o testovacom prototype modelu iX5, ktorý síce zdieľa názov podobný mohutnému SUV, v skutočnosti však pôjde o vozidlo s odlišnou karosériou i architektúrou. Je preto možné, že čitateľovi Matúšovi sa podarilo zachytiť prototyp faceliftovaného BMW X5, ktoré by sa mohlo predstaviť o rok či dva. Alebo vám napadá iná možnosť? Ak máte podobné fotografie, posielajte nám ich na mailovú adresu [email protected], poprípade na našu facebookovú či instagramovú stránku. Budeme sa na ne tešiť!

Video

Diskusia