Mníchov bol dlhé roky konzervatívny vo viacerých smeroch, medzi typické rysy tamojších áut možno zaradiť radové šesťvalce, pohon zadných kolies či klasické budíky na prístrojovej doske. BMW sa však muselo prispôsobiť dobe. Mnohé tradičné dogmy prekonalo, čím nahnevalo nejedného fanúšika. Vášnivé reakcie najnovšie vyvoláva zväčšovaním masky chladiča.

Na tohtoročnom veľtrhu vo Frankfurte nemecká automobilka prekvapila konceptom radu 4, ktorý nafukovanie grilu posunul opäť o niečo ďalej. Korešpondoval pritom s tvarmi vídanými na prototypoch dvojice M3/M4. Pred pár dňami prebehla internetom fotografia zadnej časti sedanu, ktorú doplnil obrázok jeho tváre s klasickou maskou. Jeho pravosť sme ale nevedeli potvrdiť. Teraz to vyzerá, že šlo len o výsledok grafických zásahov.

Takto nejako môže vyzerať predná časť ikonických športových áut.
Zdroj: Marek Pokrývka

Digitálnymi vodami pláva ďalší záber zo zákulisia BMW zachytávajúci z diaľky bližšie nešpecifikované vozidlo, ktoré disponuje ohromnými ľadvinkami pripomínajúcimi frankfurtskú štúdiu. V tomto prípade ich však vypĺňajú horizontálne lamely. To je potvrdením tvarov, ktoré vykúkali spod kamufláže na testovacích exemplároch. Pálčivá otázka ohľadom týchto modelov je teda asi zodpovedaná.

Dvojica športových Bavorov s veľkou pravdepodobnosťou skutočne príde s obrími „nozdrami“, ktoré by mali obsahovať miesto na evidenčné číslo. To môže ich veľkosť čiastočne skryť. Okrem grilu je na fotke vidieť aj časť nárazníka a svetlometov, ktoré majú evidentne odlišný tvar než pri sedane. Predná časť teda môže patriť kupé. Nie je však ani vylúčené, že dvojica dostane mať rovnako štylizovanú prednú časť. Štvordverový model už takto dopadol pri generácii E90.

Bavorská automobilka to s ľadvinkami natiahnutými cez nárazník myslí vážne.
Zdroj: Bimmerpost

Zásadná zmena vzhľadu ikonických športových áut už teraz vyvoláva na sociálnych sieťach vášne, nechýbajú výzvy na výmenu šéfdizajnéra BMW či na masové kupovanie aktuálnych modelov M3/M4. Olejom do ohňa boli viaceré nelichotivé vizualizácie. Ako bude ďalšie vydanie bavorského dua skutočne vyzerať asi uvidíme až počas budúceho roka, aj keď žiaden konkrétny dátum známy nie je.