Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW radu 8: Prvá fotka verzie Gran Coupé

Už onedlho spoznáme osmičku s párom dverí navyše, časom pravdepodobne príde aj v svalnatom vyhotovení M8.
1 06.05.2019 / Marek Pokrývka

Počet nositeľov prívlastku Gran Coupé plánuje Mníchov v najbližšom čase zdvojnásobiť. Nedávno ohlásil príchod tohto označenia do radu 2 a teraz oficiálne avizuje jeho udomácnenie aj na úplnom vrchole svojej číselnej hierarchie. Dostane ho nedávno vzkriesená osmička. Malo by sa tak stať koncom júna, štart predaja novinky bude nasledovať v septembri.

Novinka bude pravdepodobne podobne atraktívna ako jej predchodca

Tento krok nijak neprekvapuje. BMW radu 8 je v bavorskom portfóliu nepriamym nástupcom čísla šesť, ktoré takúto karosériu ponúkalo. A samotná automobilka plány potvrdila na vlaňajšom ženevskom autosalóne konceptom športového variantu M8 Gran Coupé. Na jeho sériovú formu si ešte asi nejaký čas počkáme, no štandardný model spoznáme už onedlho.

Momentálne sa dostala na svetlo sveta prvá oficiálna fotka verzie Gran Coupé. Nezachytáva nič, čo nebolo možné predpokladať z doterajších indícii doplnených fotkami prototypov. Bavor dostane elegantne tvarovanú karosériu s nápadne padajúcou líniou strechy zakončenou výrazne tvarovaným vekom kufra. Vzhľad svetiel či nárazníkov je pravdepodobne spoločný s dvojdverovými exemplármi.

Nečakaný únik: BMW M8 Competition

Ešte pred prezentáciou štandardnej em-osmičky sa objavili na internete zábery, ktoré prezrádzajú vzhľad jej silnejšieho vyhotovenia.

Aktuálne kupé a kabriolet radu 8 by mal ich praktickejší súrodenec vo veľkej miere kopírovať interiérom a tiež technickou stránkou. Očakávať teda môžeme naftovú šesťvalcovú verziu 840d dosahujúcu najvyšší výkon 235 kW (320 k) i silnejší benzínový osemvalec M850i produkujúci 390 kW (530 k), v oboch prípadoch štandardne s pohonom všetkých kolies xDrive.

Palete dá časom korunu svalovec M8 načrtnutý konceptom a disponujúci porciou najmenej 600 koní. Podľa niektorých zdrojov sa môže vo variante Competition (už prezradenom na fotkách) výkon vyšplhať až k číslu 650, no BMW zatiaľ žiadnu hodnotu oficiálne nepotvrdilo.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×