Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M8 Gran Coupé: Agresivitou nešetrí

ZO ŽENEVY
Koncept sedanu šokoval svojím vzhľadom, sériový produkt má ponúknuť bezprecedentnú kombináciu luxusu a športového charakteru.
22 17 príspevkov 07.03.2018 / Marek Pokrývka

Krátko pred otvorením brán ženevského výstaviska dalo BMW na známosť, že na jeho pôde načrtne praktickejšiu verziu radu 8. Vzhľadom na skoršie odhalenie sériového kupé sa špekulovalo aj o možnosti jeho premiéry. K nej nakoniec nedošlo, jediným zástupcom bol variant Gran Coupé vo forme štúdie. Nečakane prišiel rovno v šatách verzie M8.

BMW M8 Gran Coupé sa časom zmení z konceptu na sériový model 22 fotografií v galérii BMW M8 Gran Coupé sa časom zmení z konceptu na sériový model Zdroj: Filip Kadlečík

Športové vyhotovenie veľkého sedanu mnohých šokovalo svojím vzhľadom. Agresivitou totiž vôbec nešetrí, nahnevaný výraz vlani odhaleného dvojdverového modelu posúva ešte o riadny kus ďalej. Pohľad jeho zamračených diódových očí skutočne stojí za to. Spredu mu sekundujú obrie ľadvinky masky chladiča a rovnako výrazné otvory ostro tvarovaného nárazníka.

Zadná časť nie je o nič umiernenejšia, disponuje neprehliadnuteľným spojlerom integrovaným do veka batožinového priestoru, veľkým difúzorom a neodmysliteľnou štvoricou výfukových koncoviek. Ďalším charakteristickým prvkom sú odvetrávané predné blatníky. Vypĺňajú ich dvojfarebné viaclúčové ráfiky, pod ktorými vidieť zlaté strmene karbónovo-keramických bŕzd.

Drsné športové tvary sedanu majú zostať vo veľkej miere zachované 22 fotografií v galérii Drsné športové tvary sedanu majú zostať vo veľkej miere zachované Zdroj: BMW

V štádiu konceptu má BMW M8 Gran Coupé malé spätné zrkadlá a chýbajú mu vonkajšie kľučky dverí, pričom pod čiernymi sklami pravdepodobne absentuje interiér. Na ceste k sériovému produktu prejde vozidlo nepochybne viacerými zmenami. Už teraz však možno s istotou povedať, že na ceste pôjde o veľmi výrazný zjav. Ponúknuť má podľa výrobcu bezprecedentnú kombináciu luxusu a športového charakteru.

Najväčšie kupé BMW sa ukazuje v maske

Znovuzrodený rad osem pravdepodobne uvidíme v Ženeve, kde sa môže ukázať aj vo vyhotoveniach M850i či M8.

Bavorská automobilka nepovedala o technickej stránke ani slovo. No predpokladáme, že v základných rysoch bude zhodná s konvenčným sedanom M5. Očakávať možno použitie pohonu xDrive i dvakrát prepĺňaného osemvalca s objemom 4,4 litra. Jeho výkon nepochybne stúpne, teoreticky by mohol atakovať až 700 konských síl. Presné číslo sa dozvieme až pri príchode sériovej verzie očakávanej v budúcom roku.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×