Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW radu 8: Luxusný kabriolet je na svete

VIDEO
Otvorený model má plátennú skladaciu strechu, oproti kupé je ťažší o 125 kilogramov. Ponúkne naftový šesťvalec alebo benzínový motor V8.
29 2 príspevky 02.11.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom leta došlo po dlhých dvoch dekádach k znovuzrodeniu BMW radu 8. Formálne ide o čosi úplne nové, v skutočnosti však osmička v portfóliu firmy nahrádza číslo šesť. Rovnako ako predchodca bude mať tri karosérie. Ako prvé prišlo na rad klasické kupé, Mníchov krátko na to avizoval otvorený model Convertible. Luxusný kabriolet je momentálne už na svete.

Modelový rad osem rozširuje otvorený variant 29 fotografií v galérii Modelový rad osem rozširuje otvorený variant Zdroj: BMW

Bavorská automobilka v týchto dňoch virtuálne odhalila verziu so skladacou strechou, ktorá je podľa očakávania plátenná a kompletne elektrická. Manipulovať s ňou možno aj počas jazdy. Pohyb jedným smerom trvá mechanizmu pätnásť sekúnd, rýchlostný limit na otváranie či zatváranie je 50 km/h. Textil môže mať čiernu alebo striebornú farbu.

BMW predstavilo kabriolet vo verzii M850i, ktorá má športovo štylizovaný bodykit. Okrem variabilného zvršku sa osmička dizajnovo nemenila. Takmer identický je tiež interiér, v ktorom je použitá koža odrážajúca slnečné lúče. V centrálnom module pribudlo ovládanie strechy. Extra sú tiež výduchy na vyhrievanie oblasti krku a hlavy vpredu sediacich pasažierov, ktoré patrí k príplatkovým opciám. Manuálne inštalovaný protiprievanový štít je súčasťou štandardu.

Honosný interiér prešiel len malými úpravami 29 fotografií v galérii Honosný interiér prešiel len malými úpravami Zdroj: BMW

Ako to už býva, konverzia karoséria priniesla zvýšenie hmotnosti. Nárast dosahuje 125 kilogramov. Aj základný variant teda podľa normy EÚ presahuje dvojtonovú hranicu. Technická stránka vo veľkej miere kopíruje kupé a ponuka motorov je zhodná. BMW ponúkne pri spustení predaja na výber z dvoch verzií. Dostupnejší bude model 840d, ktorý poháňa trojlitrový turbodiesel s najvyšším výkonom 235 kW (320 k). Naftový kabriolet vybavený osemstupňovým automatom a pohonom všetkých kolies zrýchli na stovku v priebehu 5,2 sekundy.

BMW radu 8: Návrat v perfektnej forme

Po takmer dvoch dekádach vracia Mníchov do obchodov osmičku. Kupé uvádza v dvoch verziách, tá silnejšia zhltne stovku za 3,7 sekundy.

Ešte svižnejšou akceleráciou sa môže pochváliť benzínový model M850i, ten zvládne rovnakú disciplínu v 3,9-sekundovom intervale. Vďačí za to biturbo osemvalecu s objemom 4,4 litra naladenému na maximum 390 kW (530 k). Vrcholné tempo oboch vyhotovení je elektronicky obmedzené na 250 km/h, spoločným rysom je tiež plnenie emisnej normy Euro 6d-Temp. Súčasťou štandardného vybavenia je adaptívne pruženie i riadenie zadných kolies.

Predajný štart kabrioletu je naplánovaný na marec 29 fotografií v galérii Predajný štart kabrioletu je naplánovaný na marec Zdroj: BMW

Ceny jednotlivých verzií zatiaľ BMW nezverejnilo. Uzatvorený rad 8 predáva na domácom trhu od rovných 100-tisíc eur, exempláre vybavené motorom V8 stoja o štvrtinu viac. V prípade vyhotovenia Convertible očakávame minimálne 5-tisícový doplatok. Konkrétnu sumu automobilka prezradí neskôr, spustenie predaja je naplánované na marec budúceho roka.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×