Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW radu 8: Luxusný kabriolet je na svete

VIDEO
Otvorený model má plátennú skladaciu strechu, oproti kupé je ťažší o 125 kilogramov. Ponúkne naftový šesťvalec alebo benzínový motor V8.
29 2 príspevky 02.11.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom leta došlo po dlhých dvoch dekádach k znovuzrodeniu BMW radu 8. Formálne ide o čosi úplne nové, v skutočnosti však osmička v portfóliu firmy nahrádza číslo šesť. Rovnako ako predchodca bude mať tri karosérie. Ako prvé prišlo na rad klasické kupé, Mníchov krátko na to avizoval otvorený model Convertible. Luxusný kabriolet je momentálne už na svete.

Modelový rad osem rozširuje otvorený variant 29 fotografií v galérii Modelový rad osem rozširuje otvorený variant Zdroj: BMW

Bavorská automobilka v týchto dňoch virtuálne odhalila verziu so skladacou strechou, ktorá je podľa očakávania plátenná a kompletne elektrická. Manipulovať s ňou možno aj počas jazdy. Pohyb jedným smerom trvá mechanizmu pätnásť sekúnd, rýchlostný limit na otváranie či zatváranie je 50 km/h. Textil môže mať čiernu alebo striebornú farbu.

BMW predstavilo kabriolet vo verzii M850i, ktorá má športovo štylizovaný bodykit. Okrem variabilného zvršku sa osmička dizajnovo nemenila. Takmer identický je tiež interiér, v ktorom je použitá koža odrážajúca slnečné lúče. V centrálnom module pribudlo ovládanie strechy. Extra sú tiež výduchy na vyhrievanie oblasti krku a hlavy vpredu sediacich pasažierov, ktoré patrí k príplatkovým opciám. Manuálne inštalovaný protiprievanový štít je súčasťou štandardu.

Honosný interiér prešiel len malými úpravami 29 fotografií v galérii Honosný interiér prešiel len malými úpravami Zdroj: BMW

Ako to už býva, konverzia karoséria priniesla zvýšenie hmotnosti. Nárast dosahuje 125 kilogramov. Aj základný variant teda podľa normy EÚ presahuje dvojtonovú hranicu. Technická stránka vo veľkej miere kopíruje kupé a ponuka motorov je zhodná. BMW ponúkne pri spustení predaja na výber z dvoch verzií. Dostupnejší bude model 840d, ktorý poháňa trojlitrový turbodiesel s najvyšším výkonom 235 kW (320 k). Naftový kabriolet vybavený osemstupňovým automatom a pohonom všetkých kolies zrýchli na stovku v priebehu 5,2 sekundy.

BMW radu 8: Návrat v perfektnej forme

Po takmer dvoch dekádach vracia Mníchov do obchodov osmičku. Kupé uvádza v dvoch verziách, tá silnejšia zhltne stovku za 3,7 sekundy.

Ešte svižnejšou akceleráciou sa môže pochváliť benzínový model M850i, ten zvládne rovnakú disciplínu v 3,9-sekundovom intervale. Vďačí za to biturbo osemvalecu s objemom 4,4 litra naladenému na maximum 390 kW (530 k). Vrcholné tempo oboch vyhotovení je elektronicky obmedzené na 250 km/h, spoločným rysom je tiež plnenie emisnej normy Euro 6d-Temp. Súčasťou štandardného vybavenia je adaptívne pruženie i riadenie zadných kolies.

Predajný štart kabrioletu je naplánovaný na marec 29 fotografií v galérii Predajný štart kabrioletu je naplánovaný na marec Zdroj: BMW

Ceny jednotlivých verzií zatiaľ BMW nezverejnilo. Uzatvorený rad 8 predáva na domácom trhu od rovných 100-tisíc eur, exempláre vybavené motorom V8 stoja o štvrtinu viac. V prípade vyhotovenia Convertible očakávame minimálne 5-tisícový doplatok. Konkrétnu sumu automobilka prezradí neskôr, spustenie predaja je naplánované na marec budúceho roka.


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×