Tesla Model X
Denis Milo
Denis Milo

Zaujímavosti Tesla sa pri parkovacom manévri zbláznila: Nabúrala do auta a takmer zrazila chodca

Foto: Youtube (ZMR 1)

21.8. 9:00 Kalifornský elektromobil mal počas parkovania na ulici v Portoriku začať samovoľne zrýchľovať. Ide o opätovné zlyhanie jeho systémov alebo si šofér svoju verziu incidentu nakrúteného na kameru vymyslel?

V oblasti autonómnych technológii patrí automobilka Tesla Motors k priekopníkom. V minulosti sme však už mali niekoľko prípadov, kedy elektronika jej produktov zlyhala a nevhodne vyhodnotila situáciu na ceste. Ďalší sa údajne nedávno odohral v Portoriku. Vodič kalifornského elektromobilu tvrdí, že sa jeho auto počas snahy zaparkovať zbláznilo a zrýchlilo samo od seba.

Našťastie, pri nehode nedošlo k žiadnemu zraneniu. Škody boli napáchané len na samotnej Tesle a dvoch zaparkovaných autách, do ktorých postupne nabúrala. Zranená nebola ani žena nachádzajúca sa pri odparkovanej Toyote či chodec na opačnej strane cesty kráčajúci po chodníku. Ten mal vskutku šťastie, pretože včas zareagoval a vyhol sa valiacemu sa autu. Tesla ho minula naozaj o chlp.

Mohlo auto zrýchliť počas parkovacieho manévru samovoľne alebo je na vine šofér, ktorý omylom stlačil plynový pedál namiesto brzdy? Pred tým, ako začneme odsudzovať techniku automobilu, musíme vziať do úvahy aj druhú možnosť. Priebeh nehody je minimálne podozrivý. Ak totiž začala Tesla naozaj samovoľne zrýchľovať, prečo sa vodič ihneď nesnažil zabrzdiť alebo nezasiahol do riadenia? Tieto otázky ostávajú nateraz nezodpovedané. Tak či onak,  váš názor na tento prípad nám môžete napísať do diskusie.

Pozrite si krátke video zachytávajúce incident:

Denis Milo
autor Denis Milo
Diskusia  ()

Video

Diskusia