ikona

Zaujímavosti Tesla Model S: Záplavy nie sú problém

Foto: Twitter (Richard Richter)

9.5. 13:57 Pri prekonávaní hlbokej vody elektrickým vozidlom nehrozí nasatie vody do motora, napriek tomu to nemožno odporúčať.

Nástup elektromobilov sa momentálne zdá byť neodvratný a v súvislosti s ním sa neustále hovorí o ich nevýhodách a prekážkach hovoriacich proti ich masovému rozšíreniu. A oprávnene. No taktiež im nemožno uprieť výhody, ako je čistejší vzduch v uliciach miest či menej neželaného hluku. Medzi menej dôležité plusy patrí lepšia odolnosť voči hlbokej vode.

Prívalové dažde už zabili mnoho áut, ktoré nasali do svojho motora vodu namiesto vzduchu. Pri elektrickom vozidle čosi takéto nehrozí. Jedno aktuálne video z USA zachytávajúce Model S z dielne Tesla Motors ukazuje, že záplavy preň nie sú problém. I keď danú výšku hladiny by nepochybne zvládlo tiež mnoho spaľovacích automobilov.

Aj napriek odolnosti elektromobilov neodporúčame pravidelné „člnkovanie sa“ s nimi. Z dlhodobého hľadiska možno ťažko garantovať úplnú vodotesnosť interiéru či technických komponentov a prípadný skrat by mohol mať katastrofické následky.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia