Ford GTX1

Zaujímavosti Svojho pána si hľadá nový Ford GTX1

Foto: Deals on Wheels

2.6. 2017 15:02 Výnimočný roadster má okrem karosérie žlté aj kolesá a strmene. Od výroby v roku 2006 najazdil iba 127 kilometrov a je v perfektnom stave.

Americká legenda menom Ford GT40 vznikla ako kupé a jeho duchovný nástupca označený písmenami GT recept originálu vo veľkej miere zopakoval. Vrátane dverí otváraných s časťou pevnej strechy. Modrý ovál však urobil aj výnimku a prichystal otvorený model s označením GTX1. Pôvodne ho navrhol ako koncept. Nakoniec však došlo k produkcii asi troch desiatok kusov a jeden z nich je aktuálne na predaj.

Dubajský predajca stanovil cenu roadsteru Ford GTX1 na dva milióny dirhamov
Dubajský predajca stanovil cenu roadsteru Ford GTX1 na dva milióny dirhamov
Zdroj: Deals on Wheels

Svojho budúceho pána si hľadá roadster, ktorý je rovnako ako väčšina série žltý. Výrazný lak karosérie dopĺňajú strieborné pásy. Táto farba štandardne pokrýva aj špeciálne disky kolies, no v tomto prípade boli zladené s hlavným odtieňom karosérie. Platí to aj o brzdových strmeňoch. Technika je bez zmien, v jej srdci pracuje kompresorom dopovaný osemvalec s výkonom 410 kW (550 k).

Ford GTX1 je prakticky úplne nový, od svojej výroby v roku 2006 najazdil iba 127 kilometrov. Vďaka minimálnemu používaniu je výnimočný americký automobil v perfektnom stave. Nie je preto prekvapením, že dubajský predajca Deals on Wheels si zaň nepýta málo. Cenu stanovil na dva milióny dirhamov. V prepočte do európskej meny je to asi 490-tisíc, čo je výrazne viac než sú bežné sumy za kupé.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia