Ford GT

Novinky Nový Ford GT: Nedostatkový tovar

Foto: Ford

17.5. 2016 13:15 Modrý ovál si predsavzal, že jeho model GT bude exkluzívnym produktom. Predpoklad dopytu po superšporte vysoko prevyšujúceho ponuku sa potvrdil.

Vlastniť nový Ford GT bude môcť len hŕstka vyvolených. Pred niekoľkými dňami vypršala mesačná lehota, počas ktorej si záujemcovia mali možnosť podať svoju žiadosť o zaradenie medzi 500 kupcov tohto automobilu. Záujem však prejavilo viac než 6 500 uchádzačov.

O nový superšportový automobil Ford GT je veľký záujem
O nový superšportový automobil Ford GT je veľký záujem
Zdroj: Ford

Zdá sa, že napriek veľkému dopytu Modrý ovál svoje predsavzatia berie vážne. Tomu nasvedčuje aj fakt, že pre šancu vlastniť podobné auto musíte žiť v jednej z 21 krajín identifikovaných ako kľúčové pre tento americký superšport. Bohužiaľ, Slovensko medzi nimi nie je. Z našich susedných krajín je v úzkom zozname zaradené len Rakúsko. Taktiež zaváži, či ste už v minulosti nejaký Ford GT vlastnili, alebo nie.

Je však sympatické, že pri kúpe tohto modelu sa budúci majiteľ bude musieť zaviazať, že na ňom bude reálne jazdiť. Nemalo by sa teda stať, že skončí vystavený v zbierke medzi inými vozidlami podobnej kategórie. Potenciálni záujemcovia o kupé novej generácie sa snažili zvýšiť svoje šance na kúpu automobilu videami na sociálnej sieti.

Ford GT zaujme netradične riešenou zadnou časťou
Ford GT zaujme netradične riešenou zadnou časťou
Zdroj: Ford

Podstatou týchto spotov bolo presvedčiť spoločnosť Ford o tom, že práve daný človek je ten správny, ktorý by mal mať možnosť vlastniť nové GT. Medzi časté argumenty patril napríklad majetok, popularita, alebo spriaznenosť s motoršportom. Niektorí záujemcovia sa naopak snažili zaujať vtipným spracovaním svojho príspevku.

Lojalita voči automobilovému výrobcovi je pri podobne malých sériách veľmi dôležitá a Ford nie je výnimkou. Svojmu novému automobilu chce dať punc jedinečnosti a na naplnení tohto cieľa pracuje už od prestavenia predsériovej verzie nového GT. Exkluzivitu automobilu však okrem obmedzeného limitu výroby určite zaručí aj cena. Tá by sa podľa informácií Modrého oválu mala pohybovať na úrovni 400 000 eur. V najbližších dňoch Ford vyhodnotí všetky žiadosti a bude kontaktovať vybraných uchádzačov o superšport.

Aj talianske Ferrari je známe tým, že jeho špičkové modely sa do rúk nedostanú komukoľvek. Za všetko hovorí príklad kanadského podnikateľa menom Robert Herjavec. Ten sa stal jedným z vybraných majiteľov hybridného kupé LaFerrari, keďže vo svojej automobilovej zbierke má sedem automobilov z Maranella a jazdí s nimi na súťaži Ferrari Challenge. Na značkovej párty v americkom Los Angeles sa nechal počuť, že neprišiel kvôli celebritám, ale Pierrovi Ferrarimu, jedinému žijúcemu synovi zakladateľa automobilky Enza.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia