Hľadáte niečo neobvyklé, za čím sa budú ľudia otáčať? Potom by tento Rolls-Royce mohol byť práve pre vás. Silver Seraph z roku 1998 bol premenený na kombi, takže je jedinečný. Zadná časť pojme viac batožiny, no zaujímavejšie sú bizarné doplnky. Špeciálny kombík je aktuálne na predaj, no treba rátať s tým, že exkluzivita má svoju cenu.

Luxusný Rolls-Royce bol prestavaný v roku 2011 spoločnosťou British Cars, ktorá sídli v talianskej Verone. Proces trval sedem mesiacov a zdá sa, že svoju prácu vykonali mimoriadne precízne. Rovnako ako interiér, aj v batožinovom priestore sa nachádza zmes modrého koberca a béžovej kože. Podobne ako v prípade moderných limuzín sa do dverí auta dostali dva dáždniky.

Rolls-Royce Silver Seraph prerobený na kombi
Zdroj: Auto Bild

Nakladaciu plochu kufra je možné odklopiť a spraviť z nej piknikový stôl. K dispozícii sú tiež tri držiaky na vínové fľaše alebo šampanské, no to stále nie je to najlepšie. Absolútne prekvapenie sa ukrýva pod ľavým očným krytom podbehu kolesa – je tam nainštalovaná sprchová hlavica! Predchádzajúci majiteľ bol totižto poľovník a túto vychytávku využíval na čistenie psa alebo špinavých čižiem.

Pod kapotou kráľovského kombi pracuje vidlicový 12-valec s objemom 5,4-litra a výkonom 240 kW (326 k). Každý, komu sa tento kombík pozdáva stále viac a viac, sa môže zastaviť v spoločnosti Magni & Carnevale Motors v Miláne. Tam predajca požaduje za tento model vrátane všetkých dokladov sumu 162 500 eur. Cenovka siaha do nebies, no zodpovedá autu. Silver Seraph je v skutočnosti „iba“ Bentley Arnage s logami Rolls-Royce a dielmi BMW v kokpite, no to je vedľajšie.