Svet majiteľov automobilov značky Rolls-Royce je nám, smrteľníkom, vzdialený na míle, najmä čo sa finančných možností týka. Samotné vozidlá tejto automobilky stoja státisíce eur, nemožno sa preto čudovať tomu, že ku nim prináleží aj adekvátne drahé príslušenstvo. Napríklad najnovšie aj "kempingová" stolička za približne 7 250 eur.

Pursuit Seat od Rolls-Royce.
Zdroj: Rolls-Royce

Rozkladacia stolička, ktorú v katalógu doplnkov nájdete pod označením "Pursuit Seat", nemá svoju cenu len kvôli tomu, že na nej nájdete logo zložené z dvoch písmen R. Nie, Briti totiž na jej výrobu používajú uhlíkové vlákna, hliník a luxusnú kožu. Navyše ju dodávajú aj s obalom, v ktorom ju môžete mať uschovanú.

Pursuit Seat od Rolls-Royce.
Zdroj: Rolls-Royce

Na to, aby ste si kúpili túto stoličku, nemusíte patriť medzi majiteľov auta so Spirit of Ecstasy na prednej kapote, no hodilo by sa to. Napríklad v takom batožinovom priestore SUV Cullinan totiž môžete za príplatok mať špeciálny modul, do ktorého pohodlne uschováte dve skladacie stoličky. Nuž, niekto si za 7 000 eur kúpi jazdeného Golfa, iný zasa rozkladaciu stoličku, ktorá na želanie môže byť perfektne zladená s jeho autom.