Škriabanec na laku auta

Zaujímavosti Neuveriteľné: Muž skrutkovačom "obtiahol" 600 áut, spôsobil miliónové škody, konečne ho zatkli

Foto: rehobothstarfishing.com

13.1. 13:00 V bavorskom Schweinfurte sa pred súd postavil 26-ročný muž, ktorý má zvláštnu úchylku. V priebehu dvoch mesiacov mal poškriabaním poškodiť odhadom až 1 700 áut, pri väčšine však chýba dôkaz.

V priebehu februára až apríla 2018 čakalo v nemeckom Bavorsku stovky vodičov nepríjemné prekvapenie. Svoje auto si údajne až 1 700 z nich našlo s poškriabaným lakom. Predpokladá sa, že takmer všetky tieto automobily poškodil 26-ročný mladík. Dokázateľne skrutkovačom prešiel po karosérii viac než šiestich stoviek vozidiel, konkrétne číslo sa zastavilo na cifre 642.

Nikto zatiaľ nevie, prečo mal muž potrebu zničiť lak na tak veľkom množstve vozidiel, teraz však za svoju úchylku bude draho pykať. Polícia nateraz vyčíslila škody na automobiloch na sumu 930 000 eur, ide pritom iba o tie, ktoré mu možno dokázateľne pripísať na účet. Viac než tisícka prípadov poškodeného laku tak pravdepodobne zostane neobjasnená. Celkovo mal muž spôsobiť škodu až na úrovni 2,3 milióna eur.

Mladík svojou aktivitou pripomínal akéhosi fantóma ulíc, činný bol najmä v mestách Schweinfurt, Würzburg a Veitshöchheim. Napriek rozsahu skôd však nikto netušil, o koho ide. Políciu na správnu stopu naviedla až 24-ročná vodička, ktorá si všimla podozrivého muža. Ten sa mal pred jej zrakom prechádzať pomedzi autá a rad radom ich poškodzovať.

Šoférka okamžite zavolala na políciu a príslušníci zboru vandala spacifikovali. Teraz ho v meste Schweinfurt čaká súd, o jeho osude by mohlo byť rozhodnuté začiatkom februára. Zatiaľ nie je jasné, aký veľký trest môže za svoje vyčíňanie dostať. Vzhľadom na rozsah škôd však pravdepodobne nízky nebude.

Video

Diskusia