Mať poruke Subaru BRZ a nevyskúšať si driftovanie - to by bol hriech

Poradca Pozor na zimné radovánky! Za šmýkanie na parkovisku hrozí pokuta až 50 eur: Toto je dôvod

Foto: Subaru

2.12. 7:00 Driftovanie je vlastne kontrolované šmýkanie, no aj napriek tomu vám za neho hrozí pokuta, pričom nezáleží na tom, či sa šmýkate na prázdnom parkovisku alebo na ceste.

Šmýkanie na parkovisku patrí medzi veľmi obľúbené zábavky hlavne majiteľov zadokoliek. Chuť na túto zábavu sa výrazne zvyšuje hlavne v zime po napadnutí snehu. Za takýchto poveternostných podmienok sa totiž dokážete na zasneženom parkovisku šmýkať aj z autom, ktorého výkon to na suchej vozovke nedovoľuje.

Driftovanie na parkoviskách či kdekoľvek inde na cestách je zakázané a hrozí vám zaň pokuta vo výške 50 eur.
Driftovanie na parkoviskách či kdekoľvek inde na cestách je zakázané a hrozí vám zaň pokuta vo výške 50 eur.
Zdroj: Matej Kalina

Každopádne je driftovanie na parkoviskách či kdekoľvek inde na cestách zakázané a hrozí vám za neho pokuta až vo výške 50 eur.  Ide totiž o vynútené šmýkanie, ktorým porušujete pravidlá cestnej premávky, v ktorých je uvedené, že každé verejné parkovisko je súčasťou ciest a tak tu platia rovnako, ako aj na cestách, tie isté pravidlá a dopravné predpisy. To je vlastne dôvod, prečo je tento štýl jazdy zakázaný.   

Podľa zákona  totiž takouto jazdou ohrozujete ostatných účastníkov cestnej premávky a tiež ich majetok, keďže na parkovisku môžu byť zaparkované automobily. Okrem toho vám môže príslušník policajného zboru udeliť pokutu aj za ďalšie priestupky, ako napríklad rušenie nočného kľudu, jazdu v protismere, nedanie znamenia o zmene smeru jazdy či pálenie pneumatík.

Driftovanie na prázdnom parkovisku sa však považuje len za drobný prehrešok a tak pokiaľ natrafíte na zhovievavého policajta, môže tento problém riešiť v súlade zo zákonom tak, že vás len vykáže z parkoviska. Na tento postup by ste sa ale rozhodne nemali spoliehať.

Diskusia  ()

Video

Diskusia