Audi RS6 Triebwerk Motors

Zaujímavosti Extrémne Audi RS6: Šialená limitovaná edícia

Foto: Triebwerk Motors

22.6. 11:40 Nemecký tuner Triebwerk Motors plánuje postaviť jedenásť šialených Audi RS6 inšpirovaných závodmi DTM.

Nie je to prvýkrát, čo sa v tuningovom svete objavilo Audi RS6 v štýle DTM. Agresívne tvary sú tentokrát o niečo kultivovanejšie, stále sa však nedajú prehliadnuť. Za všetko môže karbónový bodykit, ktorý na rakete so štyrmi kruhmi zvýrazňuje všetko, čo sa zvýrazniť dá.

Primárnou úlohou RS6 od Triebwerk Motors je pútanie všetkých pohľadov
Primárnou úlohou RS6 od Triebwerk Motors je pútanie všetkých pohľadov
Zdroj: Triebwerk Motors

Za nevšednou úpravou stojí nemecký tuner Triebwerk Motors. Ten sa venuje nielen prémiovým autám, ale napríklad aj jachtám. Svojou najnovšou premenou Audi RS6, ktoré má zovňajškom pripomínať závody DTM, sa mu však tentokrát podarilo rozvíriť vody automobilového tuningu. Zatiaľ čo výkonové parametre ostávajú utajené, exteriér vozidla vo farbe Sepang Blue hovorí sám za seba. Snáď z každého pohľadu je aj laikovi jasné, že nejde o štandardný rodinný kombík.

Zmenený vzhľad sa začína už prednou maskou so vzorom včelieho plástu. Tá je kompletne nová, rovnako ako aj masívne prívody vzduchu a predný spojler. Svoju potenciálnu dravosť nezabúda extrémne Audi dávať najavo aj veľkým otvorom na prednej kapote. V tomto duchu sa nesú aj zvyšné  časti karosérie, čo dosvedčujú nafúknuté oblúky blatníkov a výrazný zadný difúzor. Podobné tuningové kúsky sa väčšinou končia zadným krídlom, v tomto prípade si však úpravca doprial ešte jednu odtrhovú hranu.

Vyčnievanie z radu podporujú aj 22-palcové čierne kolesá značky ANRKY a brzdy v kontrastnej neónovo-zelenej farbe. Triebwerk Motors plánuje zhotoviť iba jedenásť exemplárov tohto šialeného kombi, pričom cena zatiaľ nie je verejnosti dostupná.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia