ikona

Zaujímavosti Audi e-tron GT: Bude mať viac verzií?

Foto: Nikita Aksyonov

10.12. 2018 15:45 Grafik sa chytil myšlienky na ďalšie odrody elektromobilu a vytvoril vizualizácie troch potenciálnych kandidátov.

Medzi najväčšie hviezdy tohtoročného autosalóna v Los Angeles možno jednoznačne zaradiť koncept Audi e-tron GT. Štvordverový elektromobil je predobrazom sériového modelu, ktorý príde do predaja v roku 2020. Na pôde severoamerického výstaviska nezaujal len svojimi parametrami. Mnohých uchvátil aj jeho dizajn, atraktivitu mu určite nemožno uprieť.

Aj takto by mohol vyzerať v budúcnosti elektromobil z Ingolstadtu
Aj takto by mohol vyzerať v budúcnosti elektromobil z Ingolstadtu
Zdroj: Nikita Aksyonov

Elektrické vozidlo štyroch kruhov bude stáť na rovnakej platforme ako Porsche Taycan, produkčný model štúdie Mission E. Tá sa okrem východiskového variantu predstavila aj vo forme zvýšeného kombi Cross Turismo. Nie je vylúčené, že časom príde do obchodov. Bude mať viac verzií aj Audi e-tron GT? Zatiaľ nevieme odpoveď, teoretická šanca však určite existuje.

Myšlienky na ďalšie odrody elektromobilu sa chytil grafik Nikita Aksyonov a vytvoril vizualizácie troch potenciálnych kandidátov. Najradikálnejší je roadster disponujúci vzadu komponentmi prebratými z otvoreného modelu R8. Zaujímavo pôsobí aj kupé, ktoré siluetou taktiež trochu pripomína er-osmičku. Tretím členom partie je trojdverové kombi. Jeho šance na realizáciu veľké nie sú, no klasického kombíka s piatimi dverami sa možno dočkáme.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia