Audi Q2L

Novinky Audi Q2L: Ďalší precedens z čínskeho trhu

Foto: Audi

27.10. 2018 9:00 Extra priestor chce Ingolstadt ponúknuť aj záujemcom o jeho najmenšie SUV, no predĺžil ho o netradične nízku hodnotu.

Najľudnatejšia krajina sveta má v obľube predĺžené verzie a táto móda sa vôbec netýka iba luxusných limuzín. Vidieť to napríklad na lokálnej ponuke Audi. Priestrannejšie vyhotovenia má okrem typu A8 aj štvorka a šestka, trend rovnako zasiahol aj typ Q5. Z čínskeho trhu teraz prichádza ďalší precedens s logom štyroch kruhov.

Najmenšie SUV od Audi prešlo drobným nafúknutím
Najmenšie SUV od Audi prešlo drobným nafúknutím
Zdroj: Audi

Ingolstadt podrobil aktuálne natiahnutiu aj svoje najmenšie SUV. Zmena však bola netradične malá, žiadnych osem či desať centimetrov sa nekoná. V číselnom vyjadrení pribrala kvé-dvojka k pôvodnej dĺžke 4 191 mm iba 38 mm. Nafúknutie postihlo aj rázvor, ten sa zväčšil z 2 601 mm na 2 628 mm. Profitovať z toho budú pasažieri sediaci vzadu. S nejakou ohromnou porciou miesta však rátať nemôžu, predĺženie je ledva postrehnuteľné.

Na čínskom trhu má byť novinka dostupná výhradne s dvomi benzínovými agregátmi, klebetí sa však aj o čisto elektrickej verzii. Prepĺňaný motory s identickým objemom 1,4-litra sú ladené na 96 kW (131 k) a 110 kW (150 k). Audi si najnovší prírastok vo svojej palete cení na najmenej 226 800 jüanov, čo je v prepočte približne 28 500 eur. Vyrábať ho bude lokálne.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia