ikona

Poradca Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Foto: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky

17.8. 2018 8:40 Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.

Nekonečný príbeh umeleckých výkonov zo slovenských ciest má ďalšie, už štvrté pokračovanie. Tentokrát však podstatnú úlohu nehrajú len kaskadéri na štyroch kolesách, ale pomyselného Oscara si vyslúžili aj dvojnohí a dvojkolesoví účastníci cestnej premávky.

Najčastejšie zachytené priestupky vodičov sú už tradičné kaskadérske kúsky, ako bezhlavé predchádzanie či jazda na červenú. Konečne však polícia ukázala aj nemenej odvážne kúsky peších účastníkov a cyklistov, ktorí sú najzraniteľnejšími účastníkmi premávky a voči tvrdému plechu nemajú šancu. O to viac zarazí, ako sa s bohorovným presvedčením o vlastnej nesmrteľnosti a nezraniteľnosti hrdinsky vrhajú na vozovku.

Červená, zelená, všetko jedno. Veď je to len farba. Alebo nie? Práve fakt, že na cestách máme aj vodičov, ktorí si nezaslúžia do konca života dostať do rúk ani kolobežku, by malo byť pre chodcov a cyklistov mementom. A správy polície o tragických nehodách a obetiach tiež. Žiaľ, arogancia nie je len výsadou vodičov a aj chodci si s nimi môžu podať ruku. Až na to, že víťaz zrážky auta s ľudským telom je vopred známy každému. Á propos, neznalosť zákona neospravedlňuje. Nikoho. Ani chodca.

Zdroj: Soňa Zverková
Diskusia  ()

Video

Diskusia