Škoda rozbieha v Mladej Boleslavi výrobu batériových systémov pre plne elektrické vozidlá na báze modulárnej platformy pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Hlavný závod automobilky je tak jediným výrobným miestom batériových systémov pre platformu MEB v Európe mimo územia Nemecka.

Na novo postavenej výrobnej linke môže v budúcnosti približne 250 zamestnancov montovať viac ako 250 000 batériových systémov pre platformu MEB ročne. Okrem vozidiel samotnej Škody budú tieto batériové systémy použité aj v ďalších modeloch koncernových značiek Volkswagen, Audi a Seat postavených na platforme MEB.

Hlavné sídlo českej automobilky je v Európe okrem územia Nemecka jediným miestom, kde sa budú vyrábať batériové systémy pre platformu MEB: Najmenšia verzia s ôsmimi modulmi má kapacitu 55 kWh, stredný variant s deviatimi modulmi vyše 62 kWh. Najväčšia batéria s 12 modulmi uloží až 82 kWh.

Okrem modulov, ktoré majú vždy 24 článkov, patrí k súčastiam batériového systému pre platformu MEB aj skriňa batérie s integrovaným chladiacim systémom, riadiaci systém batérie a potrebné elektrické prepojenia.

Škoda vyrába v Mladej Boleslavi aj ďalšie elektrokomponenty: už od jesene 2019 tu vznikajú vysokonapäťové trakčné batérie, ktoré sa používajú v modeloch Superb iV, Octavia iV a vo vozidlách s plug-in hybridným pohonom ďalších koncernových značiek.

Pozrite si nový Enyaq Coupé RS iV na videu: