Po tom, čo sa približne pred dvoma rokmi zastavila výroba modelu Citigo, sa najmenším modelom Škody na európskom trhu stala Fabia. Jej recept sa v zásade nezmenil, stále ide o praktické vozidlo s inteligentnými riešeniami v interiéri a zároveň o jeden z najpredávanejších modelov vo svojom segmente. Zdá sa však, že jej budúcnosť je neistá.

Šéf českej spoločnosti Klas Zellmer sa nedávno o jej budúcnosti vyjadril pre zástupcov médií, konkrétne počas premiéry konceptu Vision 7S. Zellmer v rozhovore pre Autocar potvrdil, že plne elektrický nástupca Fabie je už vo vývoji, aj keď sa zdá, že nebude pripravený na uvedenie na trh skôr ako v poslednom štvrťroku tohto desaťročia.

Generácie Škoda Fabia.
Zdroj: Škoda

Nový plne elektrický model bude vychádzať z pôvodnej verzie architektúry MEB od Volkswagenu. Stane sa jedným z posledných elektrických vozidiel koncernu, ktoré sa budú na túto základňu spoliehať predtým, ako konglomerát prejde na novú platformu SSP.

Čo sa týka dizajnu, ďalšia generácia Fabie bude údajne nositeľom nového dizajnového jazyka značky Škoda, ktorý bol predstavený na koncepte Vision 7S. To znamená, že nový model by mohol vyzerať trochu viac ako malý crossover, než ako klasický hatchback, ktorý poznáme dnes. Zatiaľ nie je známe, či tento nový elektromobil ponesie aj pôvodné meno - Fabia, pretože Škoda sa stále môže rozhodnúť dať svojmu novému radu vozidiel aj nové názvy, ktoré nie sú historicky spojené so značkou.