Renault Mégane R.S.

Novinky Renault Mégane R.S. vykúka spod textilu

Foto: Twitter (ferdfanpage)

10.5. 2017 9:24 Onedlho príde dlhoročný vládca hot-hatchov v ďalšej generácii. Prvá fotografia zachytáva jeho zadnú časť, ktorá odkazuje na predchodcu.

Pred dvomi týždňami sa Honda pochválila tým, že opäť dosiahla rekord v Zelenom pekle platný pre sériové autá s predným pohonom. Jej aktuálny Civic Type R jednoznačne prekonal predchádzajúci špičkový výkon súpera menom Volkswagen Golf GTI Clubsport S. Vládcom svojej kategórie však možno nebude dlho, do elitnej hry sa totiž znovu chystá vstúpiť Renault Mégane R.S.

Vráti sa Renault Mégane R.S. na trón hot-hatchov v Zelenom pekle?
Vráti sa Renault Mégane R.S. na trón hot-hatchov v Zelenom pekle?
Zdroj: Twitter (ferdfanpage)

Dlhoročný vládca hot-hatchov na severnej slučke Nürburgringu príde onedlho v ďalšej generácii, ktorej prípravu koncom marca automobilka oficiálne potvrdila. Vozidlo vtedy ukázala len pod plachtou. Na sociálnej sieti Twitter sa však v týchto dňoch objavila prvá fotografia, na ktorej nabrúsený Francúz vykúka spod tmavého textilu. Osamotený záber zachytáva jeho zadnú časť.

Na obrázku môžeme vidieť, že od klasického päťdverového hatchbacku sa bude verzia R.S. jasne odlišovať. Nejde pritom len o výrazný oranžový lak. Renault je vybavený odlišným strešným spojlerom odetým kompletne do farby karosérie a jeho nárazník obsahuje difúzor s centrálne umiestneným lichobežníkom vedúcim spaliny z výfukového potrubia. Týmto riešením ostrý Mégane jasne odkazuje na predchodcu. Do hry pravdepodobne vstúpia aj rozšírené blatníky, koncové svetlá sú zasa zatmavené. Na viac detailov o francúzskom hot-hatchi si budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia