ikona

Novinky Megane R.S.: Beštia sa skrýva pod plachtou

Foto: Renault Sport

31.3. 2017 14:59 Štvrtá generácia Renaultu Mégane má takmer kompletnú paletu verzií. Okrem hatchbacku sa predáva aj vo vyhotovení kombi či sedan, dostupný je dokonca aj variant GT. Čerešnička na torte však stále chýba. Zdá sa, že čoskoro sa to zmení.

Športová divízia francúzskej automobilky, Renault Sport, na Facebooku oslavuje dôležitý míľnik. Na sociálnej sieti ju sleduje už viac než 1 000 000 fanúšikov a za ich vernosť sa im rozhodli poďakovať originálnym spôsobom - naznačením nového Meganu R.S. Krátke avízo zobrazuje auto skryté pod plachtou a naznačuje jeho agresívny zvuk.

Cez plachtu presvitajú charakteristické LED svetlomety a v nárazníku integrované hmlovky s pretekárskym motívom
Cez plachtu presvitajú charakteristické LED svetlomety a v nárazníku integrované hmlovky s pretekárskym motívom
Zdroj: Renault Sport

Na príchod ostrej verzie vyladenej majstrami z dielne Renault Sport tentokrát čakáme pomerne dlho. Ťažiskový model Megane už dostal všetky karosárske verzie, okrem hatchbacku sa predáva aj kombi a sedan. V cenníku dokonca nájdete aj športovo ladený variant GT, ktorý je ale v porovnaní s R.S. len slabým odvarom.

Nič nie je potvrdené, no v súčasnosti sa predpokladá, že francúzske žihadlo bude mať pod kapotou prepĺňaný radový štvorvalec so zdvihovým objemom na úrovni 2,0 litra. Ten by mal, pravdepodobne na prednú nápravu, posielať približne 221 kW (300 k). Skloňoval sa aj pohon 4x4, no vzhľadom na technológiu 4Control, teda natáčanie kolies zadnej nápravy, sa skôr predpokladá, že hnaná bude len predná os.

Renault by podľa dostupných informácií mal zachovať možnosť voľby medzi šesťstupňovým manuálom a šesťstupňovou EDC dvojspojkovou samočinnou prevodovkou. Okrem vyladeniu podvozka, bŕzd či pohonnej sústavy je takmer samozrejmé, že verzia R.S. dostane agresívnejšie nárazníky či odlišné koncovky výfuku.

Nedávno zverejnené video odhalilo, že bude mať hmlovky podobné tým, ktoré zdobia aktuálne Clio R.S. Samozrejmosťou by mal byť vysoký štandard výbavy, teda infotainment R-Link 2, športovo tvarované ergonomické sedadlá či napríklad predné full-LED svetlomety s označením PureLED.

Presný dátum uvedenia zatiaľ Francúzi neprezradili, no očakáva sa, že konkurent Golfu R, Hondy Civic Type R či Fordu Focus RS svoju premiéru absolvuje na jeseň počas frankfurtského autosalónu. Pôvodné predpoklady hovorili o tohtoročnej Ženeve, no v Palexpo žiaril iný športový Francúz - Alpine A110. Nový Megane R.S. by mohol motorizáciu zdieľať práve s nedávno oživenou legendou.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia